FOTOD: Kuraditosinas USS Security-KJK kolmapäevaregatt meelitas taevataadilt vikerkaare välja!


USS Security-KJK kolmapäevaregatt
USS Security-KJK kolmapäevaregattFoto: Piret Salmistu

Viimane augustikuine kesknädala regatt pakkus purjetajatele mõnusat tuult, keerulist laineloksu, üllatavalt sooja ilma, veidi vihma ning purjetamissõidu krooniks kauni vikerkaare. Kõik 39 jahi meeskonnad, kes sel korral merel vastastikku mõõtu võtsid, võivad ilmselt kinnitada, et kerge mainitud oludes purjetada polnud, kuid õnneks sport võitis, paremad platseerusid kõrgematele kohtadele ning järgmised said palju tarkusi tuleviku tarbeks kõrva taha panna.

Tulemusi vaadates tundub, et need kes esimese koha välja teenisid, pididki esimesed olema ning seda ei saanud väärata miski. Eriti ilmekalt käib see lause teise ning kolmanda grupi võitja-jahtide kohta, kes mõlemad omas sõidus valestardi tegid. Ometi ei nullinud alguses tehtud apsakas kogu sõitu, vaid motiveeris meeskondi veelgi enam pingutama - nii Jazz kui ka Minni, kes alustasid valelähte tõttu regatti teiste sabas, suutsid sundolukorras oma oskused mängu panna ning konkurentidest kõige kiuste mööda libiseda. Esimese grupi võidu võttis äsja Eesti ja Soome ORC klassi meistriks pärjatud Olympicu meeskond ja neljanda grupi võidukas oli täna Frida. Au võitjaile!

Distants kulges sel korral Pirita jõe muulisuust veidi paremale asetatud stardimärgi ja Kuulimuna toodri vahel. Esimese kahe grupi purjekad tegid nimetatud tähiste vahel kolm ning järgneva kahe grupi purjekad kaks tiiru. Finish asus Pirita jõel Olümpiatule lähistel, kus finishi"laevaks" oli maskeerunud tulipunane Corvette, mis ideaalselt kaitses finishis toimetavaid kohtunikke tuule ning vihma eest.
Seotud lood:

Järgmisel korral, 3. septembril, Obamaga või ilma, algab USS Security-KJK Kolmapäevaregatt tavapärasest tund aega varem, kuna läheme oma võidusõiduga sügisesse reziimi. Regati järgselt toimub suur augustikuu parimate tasustamine USS-Security, A. Le Coq'i ja Joogikulleri auhindadega - ootame rohket osavõttu, kuna mängus on loosi-priisid ning võita saab vaid see meeskond, kelle esindaja kohal on!

Parimad gruppide kaupa:
I grupp
1. EST 463 Olympic - Tiit Vihul
2. EST 711 Sugar2 - Erki Melts
3. EST 535 My Car - Andres Laul


Jaht Olympic, kapten Tiit Vihul, Jahtklubi Dago Foto: Piret Salmistu

II grupp
1. EST 465 Jazz - Risto Riim
2. EST 462 Elisa Passione Sailing Team - Sven Heil
3. EST 324 Tessa - Alar Ivanson

Jaht Jazz, kapten Risto Riim, Kalev Jahtklubi Foto: Piret Salmistu

III grupp
1. EST 751 Minni - Andres Aavik
2. EST 242 Leila - Priit Põldmaa
3. EST 405 Juko - Ilja Radiuhhin 

Jaht Minni, kapten Andres Aavik, Kalev Jahtklubi Foto: Piret Salmistu

IV grupp 
1.    EST 715 Frida - Andres Kõnd
2.    EST 23 Svea - Hard Perk
3.    EST 5 Greta - Mikk Köösel

Jaht Frida, kapten Andres Kõnd, Kalev Jahtklubi Foto: Piret Salmistu