FOTOD: KJK-Garmin kolmapäevaku stardi eel tunnustati avamerepurjetamise EMil hõbeda võitnud Premiumi meeskonda


KJK-Garmin kolmapäevak 14.08.13
Foto: Meisi Volt

Selle nädala kolmapäevak algas veidi pidulikumalt kui varasemad, kuna Kalev Jahtklubi juhatus soovis tunnustada äsjalõppenud ORC klassi Euroopa Meistrivõistlustel hõbedale purjetanud jahtlaeva Premium kaptenit Priit Tammemäge ja meeskonda koosseisus roolimees Mati Sepp, Margot Paali, Andrus Aavaste, Ago Rebane, Karl Kolk, Martin Gustav Lepp, Arvi Kink, Riho Koost ja Ivar Aru. Lisaks õnnitletiu Sugar 2 pardal Euroopa Meistriteks tulnud Kalev Jahtklubi liikmeid Ott Kikkast, Alar Volmerit ja Aare Võsu! Kõik medalimehed said personaalse aukirja, kõlistati vahuveiniklaase ning valitses muhe ja vahetu meeleolu.

Kalev Jahtklubi kommodoor Kalev Vapper tõdes uhkusega hääles, et tänaseks on ilmselt kõik purjetamisriigid mõistnud, et eestlastega tuleb kindlasti arvestada, kui jutt käib võidu seilamisest - ilma võitluseta ei anta ühtegi kohta ega punkti mitte kellelegi.

Stardieelne koosviibimine oli küll meeliülendav ja jutte jätkunuks tundideks, kuid pikalt elamuste vahetamiseks aega ei antud, kuna ees ootas kuraditosina järjekorranumbrit kandev kesknädala regatt. Augusti keskpaik on sel aastal kuidagi eriti vaikselt kohale hiilinud ning päevad-ööd kohati juba sügiseselt jahedaks muutnud - õnneks see aga Kalev Jahtklubi purjetajaid ei heiduta. Nagu tavaks on saanud ja kui tuult jagub, kutsuvad kolmapäevaõhtused regatid endiselt kokku paljusid merearmastajaid. Sel korral võis Tallinna lahel värviliste purjede all võistlemas näha üle 30 aluse, kes kulgesid viies grupis kolmel erineval rajal Katariina kai toodri, Russalka poi ja Pirita jõesuudme lähedale paigutatud stardimärgi vahel.

Päikesepaistet võis näha üsna napilt, vihma oli ivake rohkem, kui soovinuks ning tuul puhus läänekaarest 6-10 meetrit sekundis. Korraliku lainega võideldes keerasid 5 gruppi purjekaid üksteise järel vöörid esmalt Katariina kai idapoile ning sealt edasi stardilaevalt saadud juhiste järgi, kes kuhu, et lõpuks finisheeruda muulide vahel ja päev õnnelikult lõppenuks kuulutada - oli meeleolukas õhtupoolik merel ning maal. Vaatamata veidi sügisestele oludele olid purjetajad rõõmsad, kuna terve suve kolmapäevakuid kimbutanud tuulepõud paistab nüüdseks ajalugu olevat - siitmaalt oktoobri keskpaigani lubatakse vaid tugevat ja veel tugevamat tuult.

Agnes Lill

13. KJK-Garmin kolmapäevaku parimad gruppide kaupa:

I grupp
1. EST 463 Olympic – Tiit Vihul
2. EST 475 Forte – Tammo Otsasoo
3. EST 499 Premium – Priit Tammemägi
II grupp
1. EST 703 Reval Cafe – Eero Pank
2. EST 711 Sugar 2 – Mihkel Kosk

3. EST 535 My Car – Mati Sepp
III grupp
1. EST 465 Jazz – Risto Riim
2. EST 606 Brigitta X – Aleksandr Karboinov
3. EST 462 Passione – Sven Heil
IV grupp
1. EST 751 Minni – Andres Aavik
2. EST 73 Blanca – Jaan Tiidemann
3. EST 242 Leila – Priit Põldmaa
V grupp
1. EST 5 Greta – Mikk Köösel
2. EST 23 Svea – Hard Perk
3. EST 715 Frida – Andres Kõnd