FOTOD: KJK-Delfi kolmapäevak peeti väga karmides tuuleoludes


Delfi-KJK kolmapäevak, purjetamine
Foto: Agnes Lill

Ilm käitus eile täpselt ennustusele kohaselt. Kaldalt merele suundudes tibas veidi vihma, kuid stardihetkel sadu lakkas. Seevastu hakkasid aga tuul ning lained tõusma. Kui esialgselt puhusid pagid loodest keskmiselt 12 meetrit sekundis, siis võistluse käigus lugesid mitmedki meeskonnad pardaaparatuurilt üle 18 m/s ulatuvaid iile. See pole piknikupidamine purjede all, vaid paras katsumus igale merekarule.

Võisteldasoovivaid meeskondi võis pärastlõunal kai peal kokku lugeda 28, kuid paljude jaoks lõppes seekordne kolmapäevak juba teel Kalev Jahtklubist merele. Kellel pudenes mastist õnnetu juhuse tahtel alla pakstaak (üks trossidest, mis hoiab masti kinni), kellel rapsisid tuuleiilid purjed auklikuks, kes mõistis, et tingimuste halvenedes ei pea materiaalosa vastu - eks igaühel omad põhjused, kuid read harvenesid silmnähtavalt iga minutiga. Ilma ühegi äparduseta ei õnnestunud ilmselt kellelgi merel käia.

Vaatamata karmidele oludele suutis umbes 20 alust end siiski stardiliinile sättida. Kahjuks aga katkestasid neistki paljud võistluse ja lõpujoone ületasid 13 vapramat - see annab tunnistust, et kergelt ei tulnud eile midagi. Vaid tugevamad suutsid ligi poolteisetunnise võidusõidu finishini vastu pidada. Tavapärasest grootpurje rehvimisest jäi mõnel juhul väheseks ning seetõttu purjetas näiteks kolmanda arvestusgrupi võitnud jaht Enel lõpuks vaid eespurjega. Allatuules oli nende kiiruseks tervelt 12 sõlme, mis näitab, et tuul pidi tõeliselt vali olema. Suur kummardus kõigi ees, kes eile merel käisid - vaatamata kõiksugu juhtumistele olid purjetajate näod naerul - paraja annuse adrenaliini andis seesugune õhtupoolik kindlasti kõigile.

Üheksateistkümnenda kolmapäevaku parimad gruppide kaupa:

I grupp
1. Olympic EST400 – X41 OD – Tiit Vihul
2. Premium EST499 – X41 OD – Priit Tammemägi
3. Sylvia EST478 – Gr Soleil 43 – Aare Kööp

II grupp
1. Cherie EST633 - First 35 - Ivar Aru
2. Berta EST619 – Elan 380 – Hando Sutter
3. EvelynIII EST477 - First 34,7 - Sven Heil

III grupp
1. Enel EST353 - Cross 31 - Toomas Soots
2. Vividor EST345 – Ridas 35 – Alar Volmer

IV grupp
1. Blanca EST73 - Polaris - Jaan Tiidemann
2. Viru EST95 – Conrad 25R – Indrek Pikk
3. Astraia EST69 - Polaris - Ülar Mark