FOTOD: Kalev Jahtklubi avas 63. hooaja

 (2)
FOTOD: Kalev Jahtklubi avas 63. hooaja
Foto: kjk.ee

Pühapäeval, 1. mail avas Kalev Jahtklubi 2011. hooaja avaregati ja piduliku lipuheiskamisega lipuväljakul.

Pikaleveninud talve ja hilise jäämineku tõttu alles eelmisel päeval vette tõstetud jahtidest oli hooaja esimese regati stardijoonel 11 jahti. 6 kraadi õhusooja ja 2 kraadi veesooja ei teinud ilma ka täna eriti kevad-suviseks, kuid regatt sai peetud mõnusas päiksepaistes keskmise tuulega 5-7 m/s.

Vähese osavõtjate arvu tõttu startisid kõigi 4 grupi jahid koos ning läbisid distantsi: stardist vastutuulemärki Miiduranna sadama lähistel, sealt taganttuules Katariina poini ja edasi krüssates „Kuulimunani“, veelkord Katariina poini ja tagasi „Kuulimunani“ ning siis juba finishisse Pirita jõel. Esimesena finisheerus kõige suuremate jahtide ehk esimese grupi jaht Sylvia, roolis Aare Kööp. Hooaja avaregatt oli Caprice Cup KJK avamere karikasarja esimene etapp. Kokku on karikasarjas 7 etappi.

Hooaja avaregati tulemused:

I grupp:
1. koht - SYLVIA (Grand Soleil 43) - kapten Aare Kööp

II grupp:
1. koht - BRIGITTA-X (X-34) - kapten Aleksander Karboinov
2. koht – EVELYN III (First 34.7) - kapten Sven Heil
3. koht – ADELE (First 34.7) – kapten A. Zolotov
4. koht – DEJA VU (First 34.7) – kapten Rene Treifeldt
5. koht – BERTA (Elan 380) – kapten Hanno Sutter

III grupp:
1. koht - TESSA (Ridas 35) - kapten Alar Ivanson
2. koht - ENEL (Cross 31) - kapten Toomas Soots

IV grupp:
1. koht – TUULELAUL (Polaris) – Kapten Rait Riim
2. koht – VIRU (Conrad 25R) – kapten Indrek Pikk
3. koht – ENELI (Polaris) – kapten Jens Kasemets

Kell 16 kogunesid klubiliikmed jahtklubisse ja lipuväljakule, et pidulikult avada klubi 63. hooaeg. Klubiülem Mairold Metsaviir lausus avasõnad ja andis tervitamiseks sõna kommodoor Tõnu Tõnistele. Kommodoor tutvustas klubi hooaja ettevõtmisi, millest olulisemad on Harku noortesektsiooni töö käivitamine, Muhu Väina regatt ja Baltic Offshore Week. Klubi lipu heiskamise au kuulus jääpurjetamise kahemeheklassi Monotüüp-XV Euroopa meistrivõistlustel tihedas konkurentsis kolmanda koha saavutanud Peeter Sinivälile ja Ivari Vokk’ile, neid assisteeris Kalev Jahtklubi Purjespordikooli 2010.a edukaim noorsportlane Madis Hunt.

Tutvustati ka 2011.a sponsoreid. Purjetajaid tervitas Caprice Cup karikasarja peasponsor Boutique Caprice juht Toivo Aalja. Kalev Jahtklubi 2011. hooaja sponsorid on Delfi, LHV Pank ja Tulika Takso. Kalev Jahtklubi Purjespordikooli peasponsor on Viking Line ning toetaja Eesti Loots.