Veel juunioride klassi kuuluv 21-aastane brasiillane Zarif oli eelneva seitsme sõiduga kindlustanud endale konkurentide ees piisava edumaa, et minna juba medalisõitu maailmameistrina. Medalisõidus saadud üheksas koht tõi 18 punkti, kokkuvõttes kogunes 63 punkti. Kõvaks võitluseks läks hõbe- ja pronksmedalite eest. Medalisõitu teiselt kohalt läinud britt Edward Wright – ainus kõigist võistlejatest, kellel varasemast maailmameistritiitel ette näidata oli – lõpetas otsustava sõidu kolmandana ning 70 punktiga tuli talle hõbemedal. Laevastikusõitude järel kolmandal positsioonil olnud prantslasest olümpiapronks Jonathan Lobert sai medalisõidus kaheksanda koha, mis lükkas ta kokkuvõttes viiendaks 80 punktiga. Pronksi võitles endale medalisõidu võiduga välja hollandlane Pieter-Jan Postma – 71 punktiga jäi teda hõbedast lahutama üks punkt.

Eesti koondis tegi MM-il hea esituse. Tugevate tuulte valitseja Deniss Karpak sai vaiksete tuulte regatiks kujunenud MM-il 14. koha 109 punktiga. Lauri Väinsalu saavutas oma karjääri seni parima 17. koha 117 punktiga. Martti Kinkar tuli 59. kohale 290 punktiga.

23.-31. augustini Pirital toimunud MM-ist võtsid osa 86 sportlast 30 riigist, nende seas maailma edetabeli 25 paremat meest. Tegu oli läbi aegade neljanda korraga, kui Eestis on peetud olümpiaala maailmameistrivõistlused. Eelmisest korrast – toona korraldati Pärnus samuti Finni MM – on möödas 19 aastat.

Uudispilt võistluspäevadest jõudis ETV vahendusel üle maailma kõigile EBU liikmetele. MM-st valmis ka 45-minutiline erisaade, mis on teleekraanil 31. augustil kell 17. 45 ETV-s ja korduses 2. septembril kell 16.25 ETV2-s.