FOTOD: Eesti purjetajad osalesid Guinnessi rekordi püstitamisel


Bart's Bash regatt Tallinnas
Bart's Bash regatt TallinnasFoto: Madis Ausman

Pühapäeval 21. septembril toimus üle kogu maailma jahtklubides esmakordselt "Bart's Bash" regatt, mis on pühendatud purjetaja Andrew “Bart” Simpsonile, kes hukkus traagiliselt möödunud aasta kevadel purjetamistreeningute käigus.

Regatt pürib oma osavõturohkusega Guinnessi rekordite raamatusse - enam kui 65 riigi ligi 800 jahtklubi ja üle 18 000 purjetaja osales "Bart's Bash" regatil. Eestis korraldasid regatti ESS Kalev Jahtklubi Tallinnas ja Pärnu jahtklubi Pärnus.

Osalejaid oli vastavalt 44 alust Tallinna lahel ja 25 Pärnus, kusjuures võistlemas olid kõige pisemad, Optimist klassi purjekad, aga ka ümbermaakera võidupurjetamiseks ehitatud IMOCA 60 (60 jalga pikkus) võistluspurjekas. 

Üle maailma oli kõige rohkearvulisem osavõtt Laser klassi svertpaatidel, neid oli purjetamas 1659, Optimiste osales 970 ja RS Fevasid 195 paati. 

Guinnessi rekordit olid reeglite kohaselt tunnistamas ka sõltumatud vaatlejad, kelleks oli ERR'i Ringvaate saate meeskond.

Regati raames said osalejad teha annetusi Andrew Simpsoni Purjetamisfondi ja jahtklubidele noorte purjetamise toetuseks.

Bart's Bash regatt Tallinnas Foto: Kristi Talts