FOTOD: 21. KJK-Delfi kolmapäevakul purjetati isukalt


KJK-Delfi kolmapäevak, purjetamine
Foto: Agnes Lill

Kuigi kesknädala hommik polnud õhtust mereleminekut silmas pidades sugugi paljulubav - sadas vihma ning oli üldse sügiseselt ebameeldiv ja jahe, tegi ilm pärastlõunal ilusa pöörde ning muutus lausa kenaks. Vähemalt õhtuse purjeregati jaoks. Päike piilus pidevalt pilvede vahelt ning paras loodetuul puhus 6-9 meetrit sekundis - see kõik lõi ideaalsed tingimused 21. Kalev Jahtklubi-Delfi kolmapäevaku läbiviimiseks.

Eelmisel nädalal tugeva tuule tõttu ärajäänud võidusõit oli kõikides osalejates kasvatanud suure isu taaskord paadininad stardiliinile sättida ning paremad välja selgitada. Tervelt 24 meeskonda olid end kolmapäeva auks Tallinna lahele võistluskorda sättinud. Mis siin salata, läheneb ju hooaja lõpp ning kõikides neljas arvestusgrupis käib tihe rebimine esikolmiku kohtadele. Iga meeter, mis läbitud, on tähtis, iga sekund, mis võidetakse või kaotatakse märgisituatsioonides, rajal või stardis, võib olla kullahinnaga.

Esimesed kaks suuremate purjekate gruppi sõitsid distantsi 3-7-3-Fo, mis maakeli tähendas kaht vastutuuleotsa Tallinna laevatee 3nda teljepoini ja allatuules tagasitulekut, väiksemad jahid läbisid poole kõnealusest rajast. Kuigi sõit polnud ajaliselt väga pikk, jõudsid enamik aluseid sadamasse hämaras, mõned suisa pilkases pimeduses. Võib ju arvata, et merel hakkab lõpuks külm ja pärast sooja ning ilusat suve on keeriline end motiveerida veidi jahedama ilmaga veele minema, kuid tegelikkus on midagi muud. Kaptenid on osanud oma meeskondi hästi innustada ning pigem näib, et kõigil on kahju hooaja lõpusirgele jõudmisest. Vaid kaks kolmapäevakut on veel tulemas sellel aastal, kuid see-eest põnevat - tihe punktivõistlus ja rebimine käivad kuni viimase regati lõpuni.

21. kolmapäevaku parimad gruppide kaupa:

I grupp
1. Olympic EST400 – X41 OD – Tiit Vihul
2. Forte EST475 - X41 OD - Jaak Jõgi
3. Premium EST499 – X41 OD – Priit Tammemägi

II grupp
1. Brigitta-X EST606 - X-34 - Aleksander Karboinov
2. EvelynIII EST477 - First 34,7 - Sven Heil
3. Cherie EST633 - First 35 - Ivar Aru

III grupp
1. Tessa EST324 - Ridas35 - Alar Ivanson
2. Enel EST353 - Cross 31 - Toomas Soots
3. Matilda EST631 - Elan340 - Tanel Kurs

IV grupp
1. Leila EST242 - Polaris - Priit Põldmaa
2. Blanca EST73 - Polaris - Jaan Tiidemann
3. Tuulelaul EST175 – Polaris – Rait Riim