FOTOD: 12. USS Security - Kalev Jahtklubi kolmapäevaregatil möllas äike ja paistis päike!


USS Security - Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatt 12 - 13.08.2014
12. USS Security - Kalev Jahtklubi KolmapäevaregattFoto: Piret Salmistu

Nagu eelmisel nädalal selgeks sai, siis kostitab august USS-KJK Kesknädala regatte korraliku tuulega. Tõsi, mõningatel hetkedel võib tunduda, et tuult on isegi üleliia, kuid asi on siiski maitses! Ja maitse üle on aegade algusest ainult vaieldud.

Sel korral olid end suuremate tülideta ning üksmeelselt stardiliinile sättinud 33 kodumaist meeskonda ning 11 idanaabrite võitluslikku tiimi. Nimelt on sel nädalal terve laevastik venemaa purjetajatega pardal võistlemas Eesti ja Soome vetes ning nii palusidki väliskülalised KJK regatitoimkonnalt luba meie regatiga liitumiseks. Loa nad said ning meeleoluka ning meeldejääva regati pealekauba! 

Stardihetkel puhus meeldiv läänekaarte tuul ca 5 meetrit sekundis ning tõotas tulla hoogne, kuid mitte liiga rutakas võidusõit. Suurtele ehk kahe esimese grupi jahtidele oli võistluseks ette antud rada, mis kulges Pirita jõe suudme lähistelt Katariina kai poini, sealt Kuulimuna toodrini, tagasi Katariina kai juurde ning lõpetuseks finishisse jõel. Veidi väiksematel ehk kolmanda ja neljanda grupi jahtidel tuli läbida üsna sarnane rada, kuid sellise erinevusega, et Kuulimuna juurest sõideti otse finishisse. Õigem oleks küll öelda, et pidi sõidetama otse finishisse. Juhtus aga nii, et LYS grupi purjekatest luges rada õigesti vaid jahtlaev Kaija, kes lõpetas regati mäekõrguse eduga auväärt konkurentide ees. Tüdrukud on terased! Au ja kiitus enestele kindlaksjäämise eest, et suudeti purjetada oma sõitu, vaatamata sellele, et kogu laevastik kulges teist distantsi!


Seekordne sõit pakkus aga lisaks rajalugemise testile ka korralikke ellujäämiskursusi. Nagu öeldud, oli stardihetkel tuuleolukord igati rahulik, kuid taamalt paistsid välgusähvatused, mis katsid kogu Tallinna lahe rannikuserva, olenemata, mis suunas vaadata. Looduse vaatemäng pani hinge kinni pidama, kas see toretsev välkude pillerkaar tuleb ka purjetajaid ehmatama või möödub kaugusest ning jätab mulje, nagu kehvasti ülesseatud taustavalgus. Sõidujärgselt võib öelda, et kõige hullem läks mööda, kuna välk siiski otse kellegi nina alla vette ei raksatanud, kuid tuult anti korralikult. Tuult oli seekordse võistluse ajal kõigi ärajäänud regattide eest. Jahtlaev Jazzi täpsed mõõduriistad püüdsid kinni üle 22 meetri sekundis puhunud puhangu, millega kõnealune jaht hakkas liikuma 13-sõlmelise kiirusega. Pole paha!
Seotud lood:

Katkestajaid tänasesse võistlusõhtusse jätkus: Olivia murdis masti, Leila kaotas rooli ning erinevatel põhjustel sõidu poolelijätjaid kogunes päeva lõpuks omajagu. Purjetamine on ala, kus asju juhtub ja purjetamine on ala, kus kaine mõistus aitab tihti juhtumisi ära hoida. Peamine, et kõik startitulnud lõpuks terve nahaga kaldal olid ning rõõmsalt autasustamistseremooniast osa võtsid. 

Vahepeal ärajäänud sõitude tõttu oli klaarida mitu võlga - autasud anti 11. USS Security - Kalev Jahtklubi regati parimatele, juulikuu parimatele ning ka seekordsetele võitjatele. Kalev Jahtklubi lipuplatsil toimunud auhinnatseremoonial said esikolmikusse purjetanud jahid klaasist karika, mille kujundus on valminud koostöös klaasikunstnik Agnes Torm'iga. Kuu parimad said väärt auhinnad regati kahelt toetajalt: USS Security'lt ning A. Le Coq'ilt. Eriline tänu kuulub sel korral ka Ameerika Autole, kes pakkus oma mugavat ja turvalist sõidumasinat regatitoimkonnale finishi"laevaks", kuna äikselise ilmaga olnuks lageda taeva all kai peal toimetada üsna keerukas.

Parimad gruppide kaupa:
I grupp
1. EST 535 My Car - Andres Laul
2. EST 463 Olympic - Tiit Vihul
3. EST 400 Merion - Marko Pomerants

II grupp
1. EST 606 Brigitta-X - Aleksandr Karboinov
2. EST 465 Jazz - Risto Riim
3. EST 330 Mia - Jaanus Talp

III grupp
1. EST 73 Blanca - Jaan Tiidemann
2. EST 95 Viru - Indrek Pikk
3. EST 405 Juko - Ilja Radiuhhin

IV grupp 
1.    EST 29 Kaija - Sigrid Sooman
2.    EST 5 Greta - Mikk Köösel
3.    EST 23 Svea - Hard Perk

Tulemused