Forte Jaak Jõgi tiimiga juhib avamerepurjetamise MMi Kielis


Jaht Forte, Jaak Jõgi, Kalev Jahtklubi
Jaht Forte, kapten Jaak Jõgi, Kalev JahtklubiFoto: Piret Salmistu

2. augustil Kielis alanud ORCi klassi maailmameistrivõistlused on osavõtjate arvu poolest purustanud senised rekordnumbrid. Siiski - enam kui 170 eelregistreerunust on võistlema asunud 150 alust. See sundis korraldajaid võistlusi läbi viima suisa kolmel võistlusalal.

Eestist on võistlustules 6 jahti: 4 Kalev Jahtklubist ja 2 Pärnu Jahtklubist.
Grupis B - Forte, roolimees Jaak Jõgi, Reval Cafe, roolimees Eero Pank ja Premium, roolimees Mati Sepp. Grupis C - Elisa Passione Sailing Team, roolimees Sven Nuutmann (KJK); Katariina II, roolimees Aivar Tuulberg ja Sugar 2, roolimees Erki Melts (PJK)

MM on alanud väga nõrkades  tuultes. Peetud on üks lühirajasõit ja eile saadi lühendatud rajal peetud avameresõit. 

Forte Jaak Jõgi meeskonnaga on mõlemast sõidust saanud kolmanda koha ja on sellega tõusnud B grupi üldarvestuses 57 jahi hulgas liidriks 6 punktiga! Reval Cafe Eero Panki meeskonnaga on 12 punktiga kuues! Premium Mati Sepa meeskonnaga sai küll esimeselt lühirajasõidult oma grupis 2. koha, kuid eilse avameresõidu 25. koht annab neile kokkuvõttes 21. koha.

C grupis on Sugar 2 Erki Meltsi meeskonnaga 66 jahi hulgas kõrgel kolmandal kohal, kusjuures esimese, teise ja kolmanda koha jahtidel on kõigil võrdselt 7 punkti. Elisa Passione Sailing Team Sven Nuutmanni meeskonnaga on 18 punkitga 11. kohal ja Katariina II Aivar Tuulbergi tiimiga 21 punktiga 12. kohal.

Seotud lood:

Kolmapäeval jätkuvad lühirajasõidud. Hommik oli Kielis tuulevaikne ja sõitude algust lükati edasi, kuid pärastlõunal hakkas tuul puhuma ja võistlussõidud said alata.

Tulemused http://www.orcworlds.com/index.php/official-noticeboard/results/

Täna õhtul kutsub purjetajaid kõne ja esitlusega Kielis Pärnusse järgmise aasta Euroopa meistrivõistlustele Pärnu linnapea Toomas Kivimägi. Järgmise aasta tiitlivõistluste korralduskomitee esindajad nii Pärnu kui ka Kalev Jahtklubist on kohal Kielis, et tutvuda suurvõistluse korraldusega ja kohtuda ORC ametnikega järgmise aasta sündmuse ettevalmistuseks.

ORCi MMi koduleht: http://www.orcworlds.com/