Eesti noorsportlane tuli Formula purjelaua Euroopa karikasarjas esikohale

 (1)
Eesti noorsportlane tuli Formula purjelaua Euroopa karikasarjas esikohale
Peeter Kask Itaalias Como järvel.Foto: Yacht Club Domaso

Itaalias Como järvel toimunud purjelaua Formula klassi Euroopa karikasarja viimasel etapil saavutas Peeter Kask 8. koha. Sarja kokkuvõttes tuli ta üldarvestuses kuuendaks, noorte klassis aga esimeseks.

Itaalia etapil valitsesid väga keerulised võistlusolud, kus normaaltingimustes võib tuulesuund võistlusdistansil erineda pea 90 kraadi. Lisaks oli suhteliselt vaikne - tuuletugevus 4-9 m/s, mis tähendas, et lõpetada tuli kõik antud stardid. Neid iseärasusi kasutasid oskuslikult ära just kohalikud sõitjad. Võistlus oli ühtlasi Itaalia ja Šveitsi meistrivõistlusteks ning seal osales 46 sportlast 13 riigist.

Esimese ja teise koha saavutasid šveitslased Richard Stauffacher ja Elia Colombo poolaka Filip Korczycki ees. Peeter Kask (Surfhouse) tuli üldarvestuses igati tublile 8. kohale, noorte arvestuses aga 2. kohale.

2013 Euroopa karikasarja kokkuvõttes lõpetas Peeter Kask (Surfhouse) väga kõrgel 6. positsioonil, noorte arvestuses esikohal. Euroopa karikasarja 11 etapil osales kokku 316 võistlejat.