Eesti meistrivõistluste avaregati võitsid Rammo, Luur, Kuusk ja Soo


Eesti meistrivõistluste avaregati võitsid Rammo, Luur, Kuusk ja Soo
Foto: Riina Ramst

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja esimesel etapil Kalevi Jahtklubi meistrivõistlustel oli täna põnev finaalsõitude päev - regati parimad selgusid järjest tugevamaks muutuvas heas purjetamistuules ning mõnusas päikesepaistes Pirital ranna lähistel peetud vaatemänguliste poolfinaalide ning neile järgnenud otsustavate finaalide tulemusel.

Laser Standard klassis seilasid end fliidisõitude resultaatide alusel otse lõppfinaali puhta esikohtade seeria teinud Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK), Georg Haud (ROPK) ja lätlane Ricards Toms Zvilna. Poolfinaalist lisandus neile konkurentsi pakkuma Martin Aruja (ROPK), kes otsustavas finaalsõidus end lõppkokkuvõttes kolmandaks purjetas, olles ühtlasi parim juunior. Rammo võttis väga kindlalt võidu ning Haud saavutas teise koha.

Laser Radial klassi poolfinaali võitis Joosep Laus (SMS), keda otse finaali kvalifitseerunutena ootasid viimases sõidus juba ees Keith Luur (PJK), Anna Pohlak (TJK) ja Rasmus Maalinn (PJK). Finaali võitis Luur tal kogu sõidu vältel tihedalt kannul püsinud Pohlaku ees ning regati kolmanda koha saavutas Maalinn. Võistluse parim naine oli Pohlak ja parim juunior Luur.

Katamaraaniklassis F18 lunastasid otsepääsu finaali Uku Kuusk ja Aivar Soo (EKL), Andres Laul ja Ain Roosma (EKL) ning Jüri Saarnak ja Vahur Teder (KJK). Poolfinaali finišiliini ületasid esimestena Mihkel Kosk ja Niklas Jansson (PJK), kes finaalis endale lõpuks kolmanda koha auhinnad välja võitlesid. Poodiumi kõrgeim aste kuulus Kuuskile ja Soole ning teiseks tulid Laul ja Roosma.

RS Aerole olid Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused Baltic Cup regatiks, kuid Eesti MV arvestuses klass ei seilanud. Võistlus koosnes neile vaid fliidisõitudest, kus kokkuvõttes oli edukaim Kristo Õunap (PSPK). Teise koha saavutas Liina Kolk (SMS) ja kolmanda Ants Haavel (PSPK).

Regatil osales kõigis neljas klassis kokku 62 purjetajat Eestist, Lätist ja Leedust.