Eesti koondis alustas olümpiavetes eelviimast purjetamise MK-etappi


Marjaliisa ja Elise Umb.
Marjaliisa ja Elise Umb

Suurbritannias, 2012. aasta olümpiavetes Weymouthis ja Portlandis sai alguse Rahvusvahelise Purjetamisliidu ISAF Maailma Karika eelviimane 6. etapp, Skandia Sail for Gold Regatta. Kõrgeimat, 26. kohta on Eesti koondist esindavatest sportlastest avapäeva järel hoidmas õed Umbid.

Päeva esimesel poolel valitsenud nõrga ja keerutava tuule tõttu alustati võistlussõitudega alles õhtupoolikul. Pika startide ootamise järel said 470 naiste klassis purjetavad Marjaliisa Umb ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) esimeses sõidus paraku kirja diskvalifitseerimise, teises õnnestus õdedel aga finišijoon ületada 8. kohaga ning kokkuvõttes positsioneerub naiskond hetkel 46 võistleva paadi seas 26. real. Liidrikoha on hõivanud USA tiim Erin Maxwell / Isabelle Farrar.

Kahes kvalifikatsioonigrupis võistlevas Laser Standard klassis purjetati eile üks sõit, kus Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) pälvis oma laevastikus 24. koha, asetudes sellega üldkokkuvõttes 124 sportlase hulgas 47. positsioonile. Argo Vooremaa (ESS Kalev Jahtklubi) peab aga avapäeva järel oma fliidi 38. tulemuse alusel leppima 75. kohaga. Esikohta on hoidmas hollandlane Rutger van Schaardenburg.

Ka Finn klassis jõuti läbi viia vaid üks võistlussõit, millest Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) väljus 30. ja Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) 37. kohaga. Sellega paigutuvadki meie sportlased 59 mehe seas vastavalt 30. ja 37. kohale. Juhib Dan Slater Uus-Meremaalt.

Tõnis Haaveli ja Lenart Kivistiku (Noblessneri Jahtklubi) saagiks olid oma laevastikus 25., 21. ja 11. koht ning meeskond on sellega hoidmas 64 paadi arvestuses 41. positsiooni. Liidriteks on itaallased Pietro ja Gianfranco Sibello.

Laser Radialil tuli Anne-Mari Luik (ROPK) oma kvalifikatsioonigrupis 39. ning see annab talle hetkeseisuga 77. positsiooni. 91 naise seas alustas tugevaimalt prantslanna Sophie de Turckheim.