13.-15. septembrini peeti Helsingis klubis HSK (Helsingfors Segelklubb) Soome lahtised meistrivõistlused Melges 24 klassis. Võistlustules oli 12 jahti – 8 Soomest ja 4 Eestist. Kolme päeva jooksul peeti kokku 10 pingelist ca 45-60 minutit kestvat sõitu.

Ilmaolud kolme päeva jooksul olid purjetamist igati soosivad. Reede ja laupäev möödusid suisa suvistes tingimustes: reedel idatuult keskmiselt 3-6 m/s ning laupäeval tõusvas joones kasvav kagutuul 4-6 m/s, mõlemal päeval päike säramas kirgassinisest taevast. Pühapäev pakkus veidi erinevamaid tingimusi – hommikul tervitasid purjetajaid rünkmustad pilved, mis merele minnes küll lahtusid. Juba sadamas puhunud tugev idatuul nõrgenes päeva jooksul küll veidi, kuid juba laupäeva õhtul tugevnema hakanud tuul oli merele puhunud suured lained. Tuule kiiruseks mõõdeti maksimaalselt 7,5 m/s.

Kõige stiilsema esituse võistlusel tegi Kalev Jahtklubi jaht Lenny Tõnu Tõniste roolimisel, meeskonnas veel Maiki Saaring, Toomas Tõniste, Tammo Otsasoo ja Andres Rohtla. Lenny muljetavaldavaks seeriaks kujunes 1-1-1-1-1-3-1-2-1-(4), kokku 12 punkti ja tasuks Soome meistritiitel. Üheksa punktiga jäi maha südilt Lennyle konkurentsi pakkunud Freddy (samuti Kalev Jahtklubi) Ants Haaveli juhtimisel, meeskonnas Johanna Haavel, Marko Pomerants, Siim Ots ning Karl-Hannes Tagu. Freddy sõitis välja seeria 2-2-(13 DSQ)-3-2-4-3-1-2-2 ja kokku teise koha eest neile 21 punkti. Kolmanda koha sai soomlaste parimana Thomas Hacklini juhitud Navy Sailing (klubi ASS), jäädes Freddyst maha vaid ühe punkti.

Tiit Vihuli juhitud Rock City, millel meeskonnas veel Marilyn Koitnurm, Martin Müür, Indrek Ulla ja Lauri Kärner, tulid Soome meistrivõistluste arvestuses neljandaks (35 punkti), kuid võitsid kogu 2013. aasta Soome-Eesti Melges 24 sarja, mis koosnes kolmest võistlusest Soomes ja kahest Eestis.

Alles sel aastal Melges 24 Soome-Eesti sarjaga liitunud Kalev Jahtklubi meeskond Targo Rausi juhtimisel, tiimis veel Kalev Kaal, Indrek Haavel ja René Abner, sai 12. koha.