Deniss Karpak lõpetas MK etapi 11. kohaga

 (3)
Deniss Karpak Hyeres´i regatil, purjetamine
Foto: Guillaume Durand DPPI/FFV

Prantsusmaal Hyeres'is aset leidnud Rahvusvahelise Purjetamisliidu ISAF Maailma Karika neljandal etapil, Semaine Olympique Francaise regatil, jäi ülinapilt reedel toimuvast medalisõidust välja Deniss Karpak.

Eilse päeva kokkuvõttes Finn klassis veel 7. asetust hoidnud, kuid täna tagasihoidlikumaid tulemusi näidanud (26., 22. ja 13.) Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) sai regatil 11. koha.

Sama klassi hõbegrupis võistelnud Harles Liiv (ESS Kalev Jahtklubi) sai regati kokkuvõttes 80 mehe seas 73. koha. Medalisõidus stardib liidrina Suurbritannia purjetaja Ben Ainslie.

Marjaliisa ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru), kes esindasid Eesti koondist naiste 470 klassis, lisasid täna oma sõitude seeriasse veel 14. tulemuse ning kümne võistlussõidu kokkuvõttes kuulub neile 56 paadi seas 17. koht. Homses medalisõidus naiskond seega samuti ei purjeta. Viimase otsustava võistluspäeva eel on endiselt juhtimas Hispaania tiim Tara Pacheco - Berta Betanzos.

Laser klassis sai Argo Vooremaa (KJK) kuldlaevastiku viimase finaalsõidu tulemusena kirja 34. koha ning võistluse kokkuvõttes kuulub talle 155 mehe hulgas 35. koht. Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) aga finišeeris täna hõbegrupis 38. kohal ning temale on regati lõpptulemuseks 90. koht. Enne medalisõitu hoiab juhtpositsiooni hispaanlane Javier Hernandez.

Kahemehe ekstreempurjekal 49er seilavad Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (Noblessneri Jahtklubi) tulid 67 tiimi arvestuses kokkuvõttes 50ndaks, finaalsõitudes hõbelaevastikus purjetanud meeskonnale olid viimasteks sõidutulemusteks 18, 34, 11 ja 12. Medalisõitu minnes omab kõrgeimat asetust Itaalia paatkond Pietro ja Gianfranco Sibello.

Naisteklassis Laser Radial kuulusid Anna Pohlakule (TJK) täna veel hõbefliidi 33. ja 8. finišitulemus ning võistlus lõppes talle 98 naise seas 57. kohaga. Esikohal on homse medalisõidu eel Sara Winther Uus-Meremaalt.

Kevin Jakobson (Noblessneri Jahtklubi) sai purjelaual RS:X MK etapi kokkuvõttes 90 mehe hulgas 65. koha, tema tänased tulemused olid hõbelaevastikus 15 ja 32. Samas võistlusgrupis tuli Johannes Ahun avaseeria viimastes sõitudes 38ndaks ja 10ndaks ning sportlase lõppkohaks kujunes 69. Henri Kaar (Team Extreme) aga sai 74. koha, olles lisanud oma sõitude seeriasse veel tulemused 32 ja 19. Medalisõitu läheb liidrina poolakas Piotr Myszka.