EJL Olümpiapurjetamise Eesti karikasarja kolmandaks ning suurimaks regatiks oleval võistlusel olid esindatud noorteklassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293 U15 ja U17 , olümpiaklassidest aga Laser Radial, Laser Standard, Finn ning RS:X.

Nii Laser Radial kui Laser Standard klassile on Eesti meistrivõistlused juba juuni algul peetud, Lohusalus selgitati vaid Tallinna Jahtklubi karikavõitjad. Sadamast kaugemal paiknenud olümpiaklasside rajal võistelnud Laser Radialile võistlejate ohutuse tagamise eesmärgil tänastes tormituultes sõite ei toimunud. Kolmikvõit kuulub siin Rein Ottosoni Purjespordikooli ridades seilavatele juunioridele - esimene on 20 osaleja seas Sten-Mark Bachmann, teine Mihkel Väli ning kolmas Stenver Sondla.

Naiste arvestuses, kus võistlejaid neli, osutus tugevaimaks Tallinna Jahtklubi neiu Anna Pohlak, järgnemas Anne-Mari Luik (ROPK) ja Liina Kolk (Saaremaa Merispordi Selts). Standardil lisandusid täna tulemustabelisse veel kahe sõidu tulemused ning regatil nii vaiksetes kui tugevates tuultes hästi esinenud Karl-Martin Rammo (ROPK) kindlustas endale 8 purjetaja konkurentsis võidu Argo Vooremaa (ROPK) ees. Kolmandale kohale jäi lõppkokkuvõttes Patrick Abner (ROPK).

Finn klassis, kus täna vaatamata karmidele tingimustele peeti maha samuti kaks sõitu, ei saanud taaskord keegi vastu Deniss Karpakile (SK Karpak Sailing Team), kes võitis Finnil teist aastat järjest Eesti meistri tiitli. Hõbemedal riputati kaela Lauri Väinsalule (ROPK) ning pronksi vääriliselt esines Harles Liiv (ESS Kalev Jahtklubi). Finnil võistles kokku 6 sportlast.

Noorteklassides oli täna sõite vaid üks, mis 37 võistlejaga Zoom8 klassi üldarvestuses tähendas, et meistritiitel jäi eilsele liidrile Georg Haudile (ROPK) Kätlin Tammiste (ROPK) ees. Oma positsiooni suutis parandada Kristo Õunap (SMS), kerkides pronksikohale. Tüdrukute Eesti meistrivõistluste teise koha sai Tammiste järel tema klubikaaslane Marilyn Koitnurm, kolmanda koha teenis välja samuti ROPK ridades purjetav Anna Maria Sepp. Tüdrukuid oli võistlustules 4.

Kõige nooremate paadiklassis Optimist anti Eesti MV medalid välja lausa neljas erinevas arvestuses. 55 purjetaja üldarvestuses võitis teist aastat järjest Karl Kask (ESS Kalev Jahtklubi) Taavi Valter Taveteri (Pärnu Jahtklubi) ning Juuso Roihu (TJK) ees. Tüdrukute Eesti meistriks tuli 6 osaleja seas samuti teistkordselt Kristina Erisalu (Haapsalu Purjespordikool), jättes teiseks Lisanna Unti (Tartu Kalevi Jahtklubi) ning kolmandaks Marie Pihlase (Saaremaa Merispordi Selts). Alla 12 aastaste seas kuulub esikoht Roihule, teise koha sai Markus Lilienthal (ROPK) ning kolmanda positsiooni hõivas Erisalu. Alla 12 aastaste tüdrukute arvestuse kolmas on Erisalu ja Pihlase järel Johanna Poksi (TJK).

13 võistlejaga Laser 4.7 klassi Eesti meister on konkurentsitult Rimo Timm (SMS) Annegret Unnuki (ROPK) ja Henry Lemendiku (KJK) ees.

Alla 15 aastastest Techno 293 klassi purjelauduritest tuli Eesti meistriks Karl-Erik Saarm (Battery Tallinna Purjelauakool) sama kooli lipu all purjetavate Artur Kaikülli ja Kaisa Potisepa ees. Alla 17 aastaste seas sai võidu Peeter Kask (KJK), teiseks tuli Paul Frederik Sild (Dago), kolmandaks parim tüdruk Betti Vainküla (BTPLK). Tüdrukutest teine on Monika Rull (BTPLK) ja kolmas Jessica Parrol (BTPLK). U15 klassis võistles 6 ja U17 klassis 9 laudurit.

RS:X U19 ja naised klassis tuli 4 purjelauduri konkurentsis Eesti meistriks Roland Mik (ROPK), hõbeda vääriliseks osutus Ingrid Puusta (BTPLK) ja pronksi võttis Sander Sedrik (Jahtklubi Dago). 4 mehe hulgas aga võitis kirkaima medali Johannes Ahun (BTPLK), teiseks tuli Kevin Jakobson (BTPLK) ja Eesti meistrivõistluste pronks läks Egon Epnerile (Dago).