DELFI VIDEO: Purjetaja Karl-Martin Rammo: olümpiahõbe ja pronks on Eestil olemas, kuld puudu


DELFI VIDEO: Purjetaja Karl-Martin Rammo: olümpiahõbe ja pronks on Eestil olemas, kuld puudu
Merel kimbutas meid täielik tuulevaikus.Foto: Eero Vabamägi

Delfi Sport käis neljapäeval Kalevi jahtklubis külas Laser-klassi purjetamise maailma kaheksandal mehel Karl-Martin Rammol, kes järgmisel nädalal seilab taas Weymouthis, kus aasta tagasi peeti Londoni olümpia regatt.

Rammo on enda sõnul maksimalist ning mehe unistused on kõrged: olümpiakullast vähemaga ei lepi. "Alla selle pole mõtet unistadagi. Ega ma muidu spordiga tegele. Hõbe ja pronks on meil purjetamisest olemas, kuld tuleb ka mingil hetkel ära võtta," ütles vennad Tõnisted hõbedale ja pronksile juhendanud Rein Ottosoni õpilane.

Ottoson kirjeldab õpilast: "Rammo on professionaal. Ma pean teda kogu aeg tagasi hoidma. Mida suurem tipp, seda suurem oht on üle treenida. Kõik maailma tipud ükskõik mis alal kardavad puhata, sest nad kardavad kõrgelt kukkuda. See on neil kõige suurem valehäbi. Sellepärast ongi vaja kõrvale kogenud treenerit. Brittide olümpiakangelane Ben Ainslie hoiab ka oma 75-aastast treenerit."

Rammo ostsis endale hiljuti uue paadi, millel nimi veel puudub ja paat sisse õnnistamata. Videos nähtav sõiduvahend on pärit aastast 2010, maksab 7000 eurot (uus paat on tuhande euro võrra odavam) ning kannab nime Tsaheylu. Kust selline kentsakas nimi, saad teada juba videost!