Reedel purjetati pikk, 44-57-miiline avamereetapp, laupäeva hommik algas kahe sõiduga vastutuule-allatuule lühirajal ja pärastlõunal sõideti 12-17-miiline rannikusõit.

Nelja etapi jooksul on jagunud purjetajatele erinevaid ilmaolusid. Reedest päeva ilmestas päikesepaiste ja hommikune tuulevaikus, mis hiljem muutus 2-3 m/s puhuvaks loodetuuleks, kuid õhtu hakul vaikis taas. Laupäevased lühirajasõidud said peetud heades tingimustes - pilvise, kohati vihmase ilma ja ühtlaselt 4-5 m/s puhuva lõunatuulega.

Reede hommikul kell 9 oli 50 jahist koosnev laevastik valmis startima regati pikimale avamereetapile, ent tuulevaikus ei lubanud sõidule starti anda enne kella 12. Tuuleennustuse tõttu olid korraldajad sunnitud jahid merele saatma algselt plaanitust lühemale distantsile. Kolmandale ja neljandale grupile jäi 44-miili pikkuse etapi läbimine siiski katki õhtul kella 7 ajal, kui korraldajad otsustasid vaikinud tuule tõttu nende gruppide sõidu katkestada. Esimese ja teise grupi jahid olid samal ajal saanud kõige kaugema rajamärgi ehk Uusmadala põhjapoi juurest nö vana tuulega sõita tagasi Tallinna lahte, kus tuul siiski veel mõneks ajaks vaibus, kuid taas puhuma hakanud uue tuulega jõudsid esimesed jahid Piritale finišisse kella 11 ajal õhtul.

Esimeses grupis võitis avamereetapi Pärnu Jahtklubi jaht Lady Bird, roolis Karl-Hannes Tagu, kellest napilt jäi maha Kalev Jahtklubi jaht Forte Jaak Jõgi juhtimisel. Kolmanda koha sai avamereetapilt Kalev Jahtklubi jaht Premium Priit Tammemägiga roolis. Teises grupis said parimad kohad Soome jahid. Esimeseks tuli Audi Jani Lehti juhtimisel, teise koha sai Xantippa Rauli Leinoga roolis ja kolmanda koha sõitis välja Ramdata, roolis Sakari Laulajainen. Parima Eesti jahina oli kuues Noblessneri sadama jaht Debora Rodriques, roolis Eero Pank.

Laupäevastes rajasõitudes oli esimeses grupis võitmatu Kalev Jahtklubi jaht Forte. Forte sai võidu ka rannikusõidus, millega kindlustas endale 6 punktiga liidripositsiooni pärast nelja etappi. Pärnu Jahtklubi jahi Lady Birdi kohad tänastes rajasõitudes olid neljas ja teine, lisaks kolmas koht rannikusõidus tagas neile üldkokkuvõttes 11 punktiga teise koha. Kalev Jahtklubi jahi Premiumi tänaste sõitude seeria oli 4-2-3.6. Premiumi üldskoor 11.6 annab neile hetkel kolmanda koha. Grupis võistleb 10 jahti.

Teises grupis sai rajasõitudes mõlemas sõidus võidu Soome jaht Audi Jani Lehtiga roolis. Rannikusõidust teine koht ja kokkuvõttes 5.8 punkti hoiavad Audit kindlalt liidripositsioonil. Teist kohta hoiab pärast tänast seeriat 4-2-3.6 Noblessneri sadama jaht Debora Rodriques, roolis Eero Pank. 22.2 puntkiga on hetkel kolmandal kohal Soome jaht Xantippa, roolis Rauli Leino. Grupis võistleb 18 jahti.

Kolmanda grupi jaoks on täna sõidetud 3 etappi – 2 rajasõitu ja rannikusõit. Ka kolmanda grupi esikolmikukohad kuuluvad Soome jahtidele. Kindlal esikohal on seeriaga 1-1-1.2 Pauli Wetterstrandi juhitud Ilmarinen. Teist kohta hoiab seeriaga 3-2-2.4 Alexia, roolis Staffan Eriksson. Kolmandal positsioonil on seeriaga 4-4-4.8 Dat Wor Et, roolis Esa Mach. Parima Eesti jahina on kaheksandal kohal Kalev Jahtklubi jaht Enel Toomas Sootsi juhtimisel. Grupis võistleb 13 jahti.

Ka neljanda grupi jaoks on sõidetud 3 etappi. Siin võttis täna kõigist kolmest sõidust esikoha Soome jaht Charlotta, roolis Harald Hannelius. Charlottale kuulub ka üldliidripositsioon 3.2 punktiga. Tänaste sõitude seeriaga 3-3-2.4 hoiab kolme etapi järel teist kohta Haapsalu Jahtklubi jaht Edasi, roolis Koit Pauts. Vaid 0.4 punkti jääb maha Kalev Jahtklubi jaht Merihunt, roolis Andrus Leinštrep. Merihundi tänane seeria oli 2-2-4.8. Grupis võistleb 9 jahti.