Amserv ja Sugar 2 tulid avamerepurjetamises Soome meistriks

 (3)
Sugar 2 EST711 roolis Mihkel Kosk – foto Sailpix.fi
Sugar 2 EST711 roolis Mihkel Kosk – foto Sailpix.fi

1.-4. augustini toimus Soomes Helsingi lähistel Keisari Baltic Offshore Week, mis oli ühtlasi ka eelsõiduks 6. augustil Helsingis algavatele ORC klassi maailmameistrivõistlustele.


Regati korraldas Nyländska Jaktklubben (NJK) koostöös Soome Avamerepurjetajate Assotsiatsiooniga. Kokku osales 45 jahti 7 riigist – Soomest, Eestist, Saksamaalt, Venemaalt, Itaaliast, Rootsist ja Hollandist.


Kahel päeval peetud 5 sõitu panid purjetajad proovile nii lühiraja kui ka rannikusõidu tingimustes. Kokku peeti 3 rajasõitu ja 2 rannikusõitu. Eestist osales 7 jahti ja kahes grupis toodi Soome Meistri tiitel Eestisse – ORC1 grupis sai kindla regativõidu Amserv Juss Ojala meeskonnaga klubist Dago ning ORC2 grupis tuli võitjaks Muhu Väina regati võitja ja Eesti Meister samas grupis, Pärnu Jahtklubi jaht Sugar 2, roolis Mihkel Kosk.

ORC1 grupis võistles 12 jahti ja regativõit Juss Ojala juhitud Amservi EST550 meeskonnale tuli väga võimsa eduga konkurentide ees. Amserv sai kõigist viiest sõidust võidu ja üldkokkuvõttes teiseks tulnud Soome jahti AUDI Connect Teemu Kekkoneniga roolis edestati 6 punktiga. ORC1 grupis võistles Eesti registrinumbri all EST499 veel ka Richard Vaivodsi juhitud Bellatrix saades regatilt 4. koha ning Tallinna Jahtklubist Pegasus Rolf Relanderi juhtimisel saades 12 jahi hulgas 6. koha.

ORC2 grupis tõi 24 jahi seast Soome Meistri tiitli Eestisse Pärnu Jahtklubi jaht Sugar 2 EST711, roolis Mihkel Kosk. Sugar 2 pidas kogu regati vältel tihedat võitlust Hollandi jahiga Lenco Erik van Vuureniga roolis. Sugar 2 võitis viiest peetud sõidust kolm, saades teise koha ühes ranniku- ja lühirajasõidus, kuid edestas üldkokkuvõttes Lencot siiski 0,8 punktiga. Lenco esitas Sugar 2 vastu veel ka protesti, mida ei rahuldatud. Protesti põhjuseks märgiti vale reelingu pinge, mis kontrollimise tulemusel siiski täiesti normaalne oli.

Teiste Eesti jahtide kohad grupis ORC2:

6. Katariina II EST646 – Mart Tamm – Saaremaa Merispordiselts – 34 punkti

10. Silva EST407 – Imre Marmor – Kalev Jahtklubi – 50,2 punkti

15. Cherié EST633 – Ivar Aru – Kalev Jahtklubi – 59,8 punkti