Aerulaua meistrivõistluste etapil triumfeerisid Tarmo Tamm, Kristjan Novitski ja Katriina Metstak


Aerulauasurfi EMV etapp Tamula järvel
Aerulauasurfi EMV etapp Tamula järvelFoto: Eesti Purjelaualiit

8. juulil peeti Tamula järvel aerulaua Eesti meistrivõistluste II etapp. Võistlustest osavõtjaid kogunes Võrru kokku 17, nende hulgas neli naist ning kolm U13 vanuseklassi esindajat.

Võistlus koosnes kahe distsipliini sõidust – sprindist (300 m), mis läbiti Tamula järvel ning maratonist (5 km täiskasvanud, 2,5 km noored), mille rada viis võistlejad Tamula järvelt Võhandu jõele ning tagasi. Sprindis peeti kaks eelsõitu ning finaal.

Mõlemas distsipliinis tegid unlimited klassis head sõitu Tarmo Tamm (Team Mahe) ja Roland Mik (Surfhouse). Etapi võidu tõi Team Mahe esindaja Tarmo Tammele parem maratoni aeg. Kolmandale kohale tuli lätlane Andreas Daukšis. Unilimited klassi naiste arvestuses võttis etapi võidu samuti lätlane Santa-Raša Daukše (Barracuda) kes edestas Marina Rästast (Team Mahe) nii sprindis kui maratonis.

Surf SUP klassist osavõtjaid oli tänavu rohkem kui unlimited võistlusklassis. Esikolmiku moodustasid mõlemas distsipliinis samas järjestuses Kristjan Novitski, Jaanus Hallik (Roosisaare Surfiklubi) ja Tõnis Metstak (Sunlovers). Etapivõidu noppis Kristjan Novitski, edestades maratonis teisena lõpetanud Jaanus Hallikut 42 sekundiga. Surf SUP naiste arvestuses tuli parimaks Pritta Paadik, kellele järgnes teisena Maarja Hallik (Roosisaare Surfiklubi). U13 vanuseklassis võttis etapi võidu Katriina Metstak, kes võttis korraliku edumaaga kaaslaste ees võidu nii sprindis kui maratonis.

Etapi tulemused
Sarja koondtulemused: