43. Spinnakeri regati võitsid Aleksander Kuusik ja Yigit Ozbasoglu

 (1)
Yigit Ozbasoglu
Yigit OzbasogluFoto: Tiit Aunaste

Pirital Kalevi Jahtklubis 28. juunist tänaseni kestnud rahvusvaheline, 43. Spinnakeri regatt jõudis täna pidulikku finišisse.

Ilmataat oli helde 269 noore Optimist ja Zoom8 klassi purjetajaga 12 riigist – Eesti, Soome, Rootsi, Läti, Leedu, Venemaa, Valgevene, Ukraina, Türgi, Prantsusmaa, Inglismaa ja Austraalia. Kuigi purjetada saadi nii nõrkades kui ka väga tugevates tuultes, siis suvine soe ja päikesepaiste ei jätnud purjetajaid maha ühelgi päeval.

Viimasel kahel võistluspäeval valitsenud tugevad tuuled soosisid tugevamaid ja nii krooniti tänavuse, 43. Spinnakeri regati võitjateks Optimist klassis Yigit Ozbasoglu Türgist ja Zoom8 klassis Aleksander Kuusik Eestist.

Regati viimase võistluspäeva ilmaolud ja purjetamistingimused olid neljast päevast vast et kõige paremad ja soosisid neid, kellele sobivad rohkem keskmisest tugevamad tuuled. Kella 11 paiku, kui anti start tänasele esimesele sõidule, puhus läänetuul ca 9 m/s, kuid see paisus teise sõidu ajal 11 meetrini sekundis. See sai ka põhjuseks, miks esialgu plaanitud kolmas sõit Optimist klassile ära otsustati jätta. Zoom8 klassi purjetajad said aga ka täna sõidetud kolm võistlussõitu, kogudes koguseeriasse üksteist sõitu. Optimist klassi kuld- ja hõbelaevastiku saagiks jäi kokku kaheksas ja pronkslaevastikule seitse sõitu.

Nii nagu ka eilne eriti tugeva tuule päev näitas, sobisid sellised olud väga hästi Türgist Istanbuli Purjetamisklubist pärit 2006.a sündinud Yigit Ozbasoglu’le. Kahel päeval peetud finaalsõitude seeria 3-1-(10)-1-2 oli konkurentistult kõige stabiilsem ja parimate tulemustega võrreldes konkurentidega. Nii oligi Yigit ainuke, kelle võiduseerias pärast 10 punkti mahaviset vaid ühekohalised numbrid ja kokku 18 punkti. Regati võitjale meeldis Tallinnas väga nii purjetada kui vaba aega veeta. „Saime siin igasugustes tuultes purjetada, aga mulle meeldisid rohkem tugevate tuultega päevad, sest need aitasid mul ka võita. Loodan, et tulen Tallinnasse tagasi ka aasta pärast, kui siin toimuvad Optimist klassi Euroopa Meistrivõistlused. Tallinn on ilus linn – käisime siin olles nii vanalinna avastamas kui ka Tallinna Teletornis,“ lausus võitja rõõmsalt.

Eile kaks sõiduvõitu teeninud Aleksandr Minibaev Venemaalt St Peterburgi Purjetamisakadeemiast (s. 2005) sai tänasest kahest sõidust kirja 19. ja 32. tulemuse ning langes liidrikohalt teisele poodiumiastmele 40 punktiga. Kolmanda poodiumikoha säilitas Philip Cripsey (s. 2007) Austraaliast klubist ASC/RBYC, kes tänases esimeses sõidus ei võistelnud, kuid teisest sõidust sai kirja tubli 5. koha. Talle kokku 41 punkti ja kolmas koht.

Tänaste kohtadega 9-1 hoidis neljanda koha endale Oscar Morgan-Harris Suurbritanniast ja eilsega võrreldes tõusis viiendaks Onni Kylävainio Soomest (täna 6-3, klubi HSS). Venemaa purjetaja Ivan Okhotnikovile kuues koht (täna 7-8) ja seitsmes koht Robert Mawdsley’le Suurbritanniast (4-14). Esikümnesse jõudsid veel Ece Tuzun Türgist (16-7), Artem Gunker (3-9) ja Alissa Ivanovskaja (5-4) Venemaalt vastavalt kaheksanda, üheksanda ja kümnendana.

Eesti purjetajate parimana sai Siim Siimson (s. 2005) klubist TMPS täna esimeses sõidus 12. koha, kuid teises sõidus pidi leppima 54. tulemusega. Talle üldkokkuvõttes tubli 12. koht. Hugo-Mart Reisner Rein Ottosoni Purjespordikoolist lõpetas tänased sõidud tulemustega 59-50 ja sai regati kokkuvõttes 59. koha.

Hõbelaevastiku võit läks Venemaale klubi RAUTU’t esindavale Demian Baranov’ile (s. 2007) ja pronkslaevastiku võidu võttis Egor Denisov (s. 2007) Venemaalt St Peterburgi Purjetamisakadeemiast.