14. KJK-Garmin purjeregatt peeti ideaalsetes tingimustes


14. KJK-Garmin purjeregatt peeti ideaalsetes tingimustes
Foto: Piret Salmistu - Kalev Jahtklubi

Tänu suviselt soojale ilmale võis sel kolmapäeval Tallinna lahel näha ligi neljakümmet purjekat, kes Kalev Jahtklubi-Garmin kesknädala regatil võidu kihutasid. Kõige suuremate jahtide seltskond oli sel korral küll kõigest kolmeliikmeline, kuid ülejäänud gruppides oli seevastu korralik laevastik väljas. Ka äsjane Euroopa meister, Pärnu jahtklubi purjekas, Katariina II koos meeskonnaga, oli liitunud pealinna kesknädala regatiga ning plaanib kuni septembri lõpuni Tallinnasse võistlema jääda.

Esimese grupi alused purjetasid Pirita jõe suudme lähedal asunud starditähise ja Katariina kai idapoi vahel kolm ringi, teise ning kolmanda grupi purjekad läbisid sama distantsi, kuid tegid kolme ringi asemel kaks. Neljanda ja viienda ehk kõige väiksemate purjekate grupi jahid sõitsid stardimärgist sarnaselt suurematele alustele Katariina kai lähistele, sealt Russalka juurde, siis uuesti stardimärgini ning pöördusid siis muulide vahele finišisse.

Kogu sõidu vältel valitses soe ning suvine ilm ja mis peamine - tuult jagus taaskord kõikidele alustele stardist lõpujoone ületamiseni. Kaldal ootas regatilisi traditsiooniliselt piruka-ja-tee-baar ning toimus mõnus arutelu merel toimunu üle. Tuleval nädalal jääb KJK-Garmin kolmapäevak ära, kuna kohe-kohe on algamas Finn klassi maailmameistrivõistlused ning sel puhul on kõikidele kiiljahipurjetajaile antud vaba päev, et merele minna ning maailma vägevaimate merekarude võitlust jälgida. 

Seotud lood:14. KJK-Garmin kolmapäevaku parimad gruppide kaupa:


I grupp

1. EST 475 Forte – Tammo Otsasoo
2. EST 463 Olympic – Harles Liiv
3. EST 710 Merion X – Ain Pomerants

II grupp

1. EST 535 My Car – mati Sepp
2. EST 646 Katariina II – Aivar Tuulberg
3. EST 633 Cherie – Ivar Aru

III grupp

1. EST 462 Passione – Sven Heil
2. EST 465 Jazz – Risto Riim
3. EST 606 Brigitta-X – Aleksandr Karboinov

IV grupp

1. EST 751 Minni – Andres Aavik
2. EST 405 Juko – Ilja Radiuhhin
3. EST 242 Leila – Priit Põldmaa

V grupp

1. EST 715 Frida – Andres Kõnd
2. EST 23 Svea – Hard Perk
3. EST 524 Marielle – Vallo Kalvik