Enne mängu autasustasid EVF asepresident Marko Pomerants, EVF juhatuse liige Tarmo Keskküla ja Võru VK president Olev Lüütsepp koondise kolme teenekat mängijat — Argo Meresaart, Raimo Pajusalu ja Eerik Jagot 100 mängu täitumise puhul rahvuskoondises. Koos Janis Sirelpuu, Kert Toobali ja Veiko Lemberiga on sajaliste klubis nüüdsest juba kuus mängijat. Tähtpäev oli täna lätlastegi leeris — vanemtreener Raimond Vildel täitus 45.eluaasta, teatas Eesti võrkpalli liit.

Mängus pakkus pinget eelkõige esimene geim, kus punkt-punkti heitluses seisul 23:23 teenis otsustavad kaks punkti Eesti. Edukalt tegutsesid Toobal, Meresaar ja Jago. Teises geimis lätlastele rohkem võimalust ei antud ja võit võeti 25:16. Geimi keskel vahetas Avo Keel Toobali vastu meeskonna kapteni Veiko Lemberi ja Jago asemele Rosenblati, Sirelpuu asemele Kreegi ja Meresaare asemele Sikaste. Kolmandaski geimis jätkus Eesti täielik üleolek — geimivõit vormistati 25:17 ja mänguvõit 3:0. Neljateistkümnest koondislasest käisid peale Kristjan Õuekallase ja Asko Esna väljakul kõik ülejäänud.

Eesti rahvusmeeskond Avo Keele ja Andrei Ojametsa juhendamisel esineb täiskoosseisus — sidemängijad Kert Toobal ja Veiko Lember, temporündajad Janis Sirelpuu, Raimo Pajusalu ja Ardo Kreek, nurgaründajad Eerik Jago, Kristjan Õuekallas, Martti Rosenblatt, Keith Pupart ja Jaanus Nõmmsalu, diagonaalründajad Argo Meresaar ja Kristjan Sikaste (mängib ka Võru meeskonnas), kaitsemängijad Sten Esna ja Asko Esna.

Kolmanda koha mängus oli Võru VK kindlalt 3:0 üle Korson Veto meeskonnast.

Läti mängub juba 1.septembril võõrsil ja 9. septembris Riias OM-eelvalikmänge Montenegro meeskonnaga. Eesti osaleb veel teadmata kohas 28.novembril algaval ühel kolmest kuue meeskonna OM-valikturniiril, kuhu kolm vastast määratakse 16.septembril lõppevast EM-finaalist, lisaks Tðehhi ja viimasena Taani-Aserbaidžani eelmängude võitja.