Eestlaste vastaseks viimases mängus on lõunanaabrid lätlased, kes täna kaotasid samuti viiegeimilises mängus Türgile, teatas Eesti Võrkpalliliit.

Eestlased alustasid kohtumist hästi — avageimis juhiti 16:10. Kuigi geimi lõpus lasti austerlased järele, kuulus tasavägine geim siiski 27:25 eestlastele. Teises geimis mängis Austria aga märgatavalt teravamalt ning võttis võidu numbritega 25:19. Kolmas geim kuulus jälle 25:20 eestlastele, punkt-punkti heitluses kulgenud neljas aga Austria meeskonnale.

Otsustavas geimis lagunes eestlaste mäng eduseisult 7:5. Kohtumise lõppu valitses kindlalt Austria, kes 15:10 geimivõiduga pääses heitlema kohtadele 9.-10.

Meeskonna resultatiivseim oli 30 punkti toonud Oliver Venno, kes jäi statistikas 11 punktiga plussi. Hästi esines ka temporündaja Meelis Kivisild, kes tõi meeskonnale 15 punkti ning lõpetas kohtumise +6 efektiivsusega.

Brnos toimunud noorte EMil tütarlastele kaotas Eesti koondis laupäeval 9.-10. koha mängus Tšehhile 2:3 (21:25, 25:19, 20:25, 26:24, 12:15). 2005. aasta 11. koht vahetati seega 10. koha vastu.