Viimsi ühisliiga 1. etapil Eesti edukaim

Pühapäeval peeti Eesti Näituste spordikompleksis Eesti — Läti klubinaiskondade võrkpalli ühisliiga esimese etapi viimased mängud.

Päeva esimeses kohtumises läks TÜ/Eedeni naiskond vastamisi laupäeval TLÜ/Cartini alistanud LU/Jelgavaga. Kohtumine algas väga tasavägiselt, esimese geimi võitsid tartlannad vaid 27:25. Napp geimikaotus motiveeris aga enam Jelgava tüdrukuid, kes võitsid kaks järgmist suhteliselt kindlalt 25:17 ja 25:18.

Neljanda geimi 25:17 võiduga õnnestus TÜ/Eedenil mängu lõpplahendus siiski viiendasse geimi lükata. See algas tartlastele masendavalt, jäädi taha 1:7. Seejärel suudeti end küll korraks kokku võtta ja ühe punkti kaugusele jõuda — 8:9, kuid geimi lõpp oli taas kindlalt lätlaste oma. Geimivõit 15:11 ja kogu mäng 3:2 LU/Jelgavale.

Veelgi tasavägisema mängu pidasid omavahel maha kahe riigi meisternaiskonnad TLÜ/Cartini ja FC Riga. Esimese geimi võitsid Tallinna tüdrukud 25:22, kuid kaotasid kaks järgnevat võrdse tulemusega 19:25. Neljandas geimis sai TLÜ/Cartini jälle võidurõõmu maitsta — 26:24. Tasavägine heitlus jätkus ka viiendas geimis, mis lõppes alles seisul 17:15, kahjuks lõunanaabrite eduks. Seega võttis FC Riga numbritega 3:2 ühisliiga Tallinna etapi kolmanda võidu.

Päeva viimases kohtumises ei andnud Viimsi VK Milstrand/EBS erilisi võimalusi VC Ezerzeme naiskonnale, võttes kindla 3:0 võidu. Kõige tugevamini hakkasid noored lätlased vastu esimeses geimis, mille viimsikad võitsid 25:22, kahes järgmises geimis anti vastastele vastavalt 19 ja 15 punkti.

Ainsana lõpetas ühisliiga esimese etapi täisedu — kolme võiduga FC Riga naiskond. Kaks võitu kogusid Eesti edukaimana Viimsi VK Milstrand/EBS ja LU/Jelgava. Turniiritabelis tõusis siiski ettepoole Eesti naiskond, sest lätlased loovutasid TLÜ/Cartinile kaks geimivõitu, aga punktisüsteemi järgi annab 3:2 võit tabelisse kaks punkti, samal ajal kui 3:0 ja 3:1 võidud on kolme punkti väärt.

Mõlemad ülikooli naiskonnad TLÜ/Cartini ja TÜ/Eeden said ühe võidu, ka geimide suhe oli mõlemal võrdne, otsustavaks sai seega geimipunktide suhe mis oli tallinlannadel 274:262 ja tartlastel 259:253, neljas koht seega TLÜ/Cartinile.

Võiduta jäeti esimesel etapil VC Ezerzeme naiskond.

Eesti — Läti võrkpalli ühisliiga jätkub 16.-18. veebruarini Lätis toimuva teise etapi turniiriga.