VIDEO: Tõstmise MM-il on seni koore riisunud asiaadid

17-aastane lätlanna esikümnes!
Kehakaalu -62kg maailmameister Lijun Chen
Kehakaalu -62kg maailmameister Lijun ChenFoto: Jerome Miron, Reuters/Scanpix

Ameerika Ühendriikides Houstonis kestvatel tõstmise maailmameistrivõistlustel on kahe päeva järel, kergemates kaaludes, puhta töö teinud Aasia riigid. Kahe kulla ja kahe hõbedaga omab seni suurimat medalisaaki Hiina.

Meeste kaalukategoorias -62kg võitis maailmarekordiga kulla hiinlane Chen Lijun. Tema rekordiline kogusumma 333 kilo. Ta rebis 150kg ja tõukas 183kg, mis on samuti maailmarekord. Hõbe läks Põhja-Koreasse ja pronks Aserbaidžaani.

Meeste kõige kergemas kehakaalus -56kg teenis kirkaima medali Om Yun Chol Põhja-Koreast. Nii Om kui hiinlane Wu Jingbiao teenisid kogusummaks 302 kilo, kuid korealane oli konkurendist 150 grammi kergem. Om püstitas maailmarekordi tõukamises (171kg) ja Wu rebimises (139kg). Pronks kuulus Vietnami esindajale.

Naiste kergeimas kaalus -48kg võitis MM-tiitli kõigest 17-aastane hiinlanna Jiang Huihua. Tänavune juunioride maailmameister sai kogusummaks 198 kilo, mida on 7 kilo võrra vähem, kui juunioride MM-tiitlit võites. Hõbe läks Vietnami ja pronks Jaapanisse.

Naiste kehakaalus -53kg otsustasid kulla saatuse 170 grammi. Nõnda palju oli Taipei sportlase Hsu Shu-Chingi kehakaal kergem konkurendi omast. Nii Hsu kui hiinlanna Chen Xiaoting said kogusummas kätte 221 kilo. Pronks kuulus Filipiinidele.

Suurepärase võistluste tegi ka tänavune juunioride Euroopa meister, 17-aastane lätlanna Rebeka Koha. Kogusummaga 192 kilo teenis ta 10. koha. Lätlanna rebis 87 ja tõukas 105 kilogrammi.