VIDEO: Kõik on võimalik! Neli kuud harjutamist ja olümpiale

 (17)
Noorte taliolümpiamängudele pääsenud curlinuvõistkond
Foto: Siim Lõvi

Reedel Austrias, Innsbruckis avatavatel esimestel noorte taliolümpiamängudel teevad ajalugu Eesti curlingumängijad. Esmakordselt on eestlased taliolümpial väljas puhtalt võistkondlikul alal.

Olümpiale pääses võistlema 16 riiki. Eesti oli algselt esimene varu, kuid kuna soomlased loobusid, siis pakuti võimalust Euroopa reitingutabeli järgmisele ehk Eestile. Olümpiakoha pakkumine tehti mullu septembris ja kuna vastati jaatavalt, tuli kiirelt moodustada ka olümpiale sõitev koondis.

Kui Kerli Zirk ning Marie Turmann on harjutanud tõsisemalt juba paar aastat, noormehed Robert-Kent Päll ja Sander Rõuk alustasid tõsisemaid ponnistusi just septembris. Seega nelja kuuga olümpiale!

"Ega täiskasvanutes on Eesti curlingumängijatel olümpiale pääsemiseks veel üsna pikka maa minna, kuid noored on meil õnneks üsna kõrgel tasemel. Reitingupunktide kogumine käib läbi Euroopa meistrivõistluste, kus Eestil õnnestus kaks aastat olla kolmas (6 paremat Euroopa riiki osalevad vaid MM´il) ja korra neljas, millega õnnestus saada üsna palju punkte," selgitas olümpiale pääsu tagamaid Delfile Eesti Curlingu Liidu peasekretär Harri Lill.

Vaata Harri Lille Delfile antud intervjuud
: