Vibusportlane Ülle Kell tuli MMil pronksmedalile

 (14)
Vibusportlane Ülle Kell
Vibusportlane Ülle KellFoto: Siim Talmar

Täna toimusid World Archery 3D maailmameistrivõistluste finaalid. Eestlastest oli nädala jooksul pääsu finaalidesse välja võidelnud Ülle Kell.

Kell alustas kvalifikatsioonivõistluse 9. kohalt, kuid näitas väljakukkumisringides tublit laskmist ja tagas pääsu 4 finalisti sekka.

3D on vibuspordis võistlusformaat, kus lastakse maastikul 3D loomakujude pihta. Erineda võivad nii
loomade suurus, laskedistants kui ka maastik (üles- ja allamäge laskmine mängib tabamisel olulist
rolli).

Täna hommikul oli poolfinaalis vastaseks eelringi liider Barbaro Giulia (ITA). Itaalia laskur näitas ka poolfinaalis paremust. Pronksmedali duellil kohtus Kell Taani laskuri Josefine de Roepstorffiga. Duell viis viigiseisuni ja toimus ümberlaskmine, milles eestlane tabas noole 1 sentimeetri tsentrile lähemale kui vastane.

Ülle Kell ei ole varem ühelgi World Archery tiitlivõistlusel osalenud. Varasemad kogemused on Kellal IFAA egiidi all toimunud võistlustelt.

Kokku osales võistlusel 260 vibusportlast. Eesti oli esindatud 9 sportlasega ja kõige kõrgematele tulidki just pikkvibu naiste klassi laskurid. On märkimisväärne, et kõik Eesti pikkvibu naislaskurid olid esimese kaheksa seas: lisaks Ülle Kella pronksmedalile lõpetas Inge Sirkel-Suviste 6. kohal ja Katrin Virula 8. kohal.

Selgituseks:
3D maastikulaskmise formaadis lastakse vibu kahes rahvusvahelises alaliidus - World Archery ja
International Field Archery Association (IFAA). Selle võistluse puhul oli tegemist rahvusvahelise
olümpiakomitee poolt tunnustatud World Archery egiidi all toimuva MMiga.