Venemaa spordiminister dopingusüüdistustest: see on provokatsioon!

 (18)
Vitali Mutko ja Vladimir Putin Sotši olümpial
Vitali Mutko ja Vladimir Putin Sotši olümpialAFP

Venemaa spordiminister Vitali Mutko nimetas kolmapäeval Saksamaa telekanalis ARD linastunud dokumentaalfilmi, mis paljastas süstemaatilise dopingukasutamise Venemaa spordis, provokatsiooniks.

Endine Venemaa antidopinguagentuuri ametnik Vitali Stepanov väitis dokumentaalfilmis, et Venemaa dopingutestijad võtavad tihti positiivsete proovide kinni mätsimiseks raha. Venemaa dopingutestilabori juhti Grigori Rodtšenkovit süüdistatakse proovide võltsimises ja dopinguainete müümises.

Mutko nimetas Venemaa vastu esitatud süüdistusi alusetuteks, sest riik on dopinguvastases võitluses teinud ära suure töö.

"Oleme võtnud vastu vastavad seadused, oleme ehitanud kaasaegsed dopingulaborid, oleme loonud sõltumatu antidopingu organisatsioon RUSADA. Nüüd tahetakse see kõik varju jätta, tegemist on provokatsiooniga," teatas Mutko, vahendab R-Sport.

Spordiministri kinnitusel on tema ministeerium valmis algatama põhjaliku uurimise, kus saaksid oma sõna sekka öelda ka Saksamaa telekanali ARD ajakirjanikud.

Maailma antidopinguagentuur (WADA) teatas neljapäeval, et käivitab filmis esitatud süüdistuste põhjal täiemahuline uurimisprotsessi.