Venemaa spordiministeerium tühistas kõik rahvusvahelised võistlused


Venemaa spordiministeerium tühistas kõik rahvusvahelised võistlused
Foto: ITAR-TASS/SCANPIX

Venemaa spordiministeerium tühistas koroonaviiruse pandeemia tõttu teadmata ajaks kõik riigis toimuvad rahvusvahelised võistlused.

Veel nädalavahetusel olid Venemaa jalgpalli meistriliiga kohtumised täies hoos, kuid nüüd järgis meie idanaaber lõpuks teiste maailma riikide eeskuju, kes oma spordielu pausile on pannud.

Keeld kehtib kõikidele võistlustele, kus välismaalased osa võtavad ning hakkas kehtima eilsest. Spordiministeerium soovitas edasi lükata ka siseriiklikud spordiüritused, kuna kogu riigis on massikogunemised keelatud.

Venemaa riikliku uudisteagentuuri TASS andmetel on riigis esmaspäevase seisuga 93 positiivset koroonaviiruse juhtumit. Peaministri asetäitja Tatjana Golikova sõnul on on jälgimise all ligi 15 000 inimest, kes on naasnud koroonaviirusega rohkem kimpus olevatest riikidest. Väidetavalt on 93 juhtumist tervelt 86 välisriikidest sisse toodud.

Venemaa eilse otsuse tõttu on käed seotud ka Euroopa jalgpalliliidul UEFA-l, kes korraldab täna kriisikoosoleku, arutamaks, mida teha suvise EM-finaalturniiriga, mis teiste riikide seas ka Venemaa pinnal peaksid toimuma.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!