Valitsus püüab Portugali kinni jäänud Eesti sportlasi kodumaale aidata

 (16)
Jekaterina Mirotvortseva võitis noorte olümpiafestivalil võimsa ülekaaluga kuldmedali
Eesti tippudest on keerulises seisus Jekaterina Mirotvortseva.Foto: Euroopa noorte olümpiafestival, EOK

Et koroonaviiruse pandeemia tõttu muutub reisimine järjest keerulisemaks, on probleeme tekkinud ka Eesti sportlastel. Suurem osa tippe on siiski juba kodumaal.

Peaminister Jüri Ratas ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et on koos välisministeeriumi, Eesti olümpiakomitee (EOK) ja kergejõustikuliiduga arutanud kodumaale naasta soovivate sportlaste teemat.

EOK peasekretär Siim Sukles rääkis Delfile, et peamiselt puudutab küsimus Portugalis treenivaid harrastuskergejõustiklasi. Täpset arvu on esialgu keeruline öelda, sest sinna läksid eelmistel nädalatel mitu treeningrühma. Tippsportlastest on Portugali jäänud 17-aastane käija Jekaterina Mirotvortseva, kes kuulub omaealiste maailma paremikku.

Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi lisas, et olukorraga tegeletakse, aga täna lõunal veel lahendust polnud.

Seotud lood:

Sukles toonitas, et seis läheb iga tunniga aina keerulisemaks, aga lootusetu see pole. "Oleme Portugali kohta käiva info valitsuse kriisikomisjonile edasi andnud. Püüame neid kuidagi valitsuse abiga ära saada. Olukorrad muutuvad. Eile me ei teadnud, et Saksamaale saadetakse laev. Täna teame. Võib-olla läheb sinna nüüd mingi lennuk."

"Lõppude lõpuks ei huvita enam kedagi, kas reisida sooviva inimese näol on tegu sportlasega või mitte. Kui ta tahab koju saada, siis valitsus peab aitama. Olümpiakomitee fookuses on lihtsalt spordiga seotud inimesed. Aga südames muretseme ka muusikute ja kirjanike pärast," lisas ta muiates.

Mis puudutab Eesti tippkergejõustiklasi, siis suurem osa on Eestis. Erandiks on Mirotvortseva, USA ülikoolides õppivad sportlased (nt mitmevõistleja Johannes Erm), seal treeniv mitmevõistleja Maicel Uibo ja Keenias harjutav maratonimees Roman Fosti. Neil pole praegu mingit põhjust Eestisse tulla.

Roman Fosti Foto: Taavi Sepp

Jalgpalluritega on seis teine. Eesti alaliidu president Aivar Pohlak ütles täna ajakirjanikele, et ilmselt on välisliigade pallurid klubide juures.

"Pole teada, et ükski koondise mängija oleks praegu klubi juurest Eestisse tulnud. Enamik ilmselt ei saagi reisida. Näiteks Itaalias on väga rangelt asjad paigas. Me pole konkreetselt sellega tegelenud. Nad on klubide mängijad ja peavad alluma klubide ja asukohariikide reeglitele."

Itaaliasse on jäänud ka korvpallikoondislased Siim-Sander Vene ja Rain Veideman. Samas Henri Drell sai klubilt loa juba aegsasti Eestisse naasta.

Veel infokilde. Esmaspäeval Londonis pooleli jäänud poksi olümpiakvalifikatsioonivõistlusel osalenud Eesti koondislased (Stiven Aas, Pavel Kamanin, Semjon Kamanin) said tagasisõidupileti homseks, lennatakse läbi Frankfurti.

Eesti viimaste aastate silmapaistvaim ujuja Kregor Zirk kavatses esialgu Türki treenima jääda, aga nüüd on temagi olümpiakomitee teatel tagasiteed alustanud.

Autoralli maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja pääsesid Mehhikost minema sisuliselt viimasel hetkel.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!