Valitsev kabe maailmameister Aleksander Georgiev taastas võidulootuse


Kabe MM-matši pidulik avamine Nordic Hotel Forumis
Alexander Georgiev ja Alexander ŠvartsmanFoto: Vallo Kruuser

Rahvusvahelise kabe MM-matši neljandal päeval väljakutsuja Aleksander Švartsmani õnn pöördus ning ta kaotas Georgievile põhimängus.

Aleksander Georgiev taastus eilsest põhimängu kaotusest üllatavalt hästi ja näitas taas oma tippvormi, kahandades Švartsmani edu ainult ühe välkvooru võiduni.

Švartsman oli tänase mängu lõppedes enda peale väga pahane, sest oli oma peas välja arvestanud viigi, kuid muutis viimasel hetkel meelt teise variandi kasuks, mille peale näitas Georgiev, et see oli suur viga. „Minu taktikaks siin mängus oli Švartsmanile probleemide tekitamine ning see töötas,“ rääkis Georgiev.

„Eile võitsin ma Georgievit klassikalises mängus esimest korda kümne aasta jooksul,“ ütles Švartsman. „Olen mitmeid kordi jõudnud tema vastu analüütiliselt võidupositsioonile, kuid tal on alati õnnestunud pääseda. Tal on just selle peale annet, kuid eile sain ma ta lõpuks kätte. Täna juhtus aga see, et jäin positsiooniliselt hätta, ja kui see juhtub, siis on mul pahasti.“

Neljanda päeva lõpuks on Švartsman tugeva edu kaotanud ning järgneva kolme päeva jooksul on veel kõik võimalik.

Matš kestab Tallinnas 18. maini ning mäng algab iga päev kell 10.00. Kõigil huvilistel on võimalik mängu vaadata kohapeal Nordic Hotel Forumis või internetivahendusel aadressil http://wcmm2013.fmjd.org

Shwarzman tuli maailmameistriks 1998, 2007, 2009 ning valitsev maailmameisterGeorgiev 2003, 2004, 2006, 2011 aastal.