36-aastasel malaisialasel diagnoositi haruldane ninavähk möödunud aasta juulis. Tänavu jaanuaris naases Wei treeningutele, kuid arstid soovitasid tal siiski karjääri lõpetada.

"See otsus tuli väga raskelt," sõnas sulgpallur pisarsilmi pressikonverentsil. "Ma armastan seda sporti väga, aga tegu on väga nõudliku alaga. Tahan tänada kõiki malaisialasi viimase 19 aasta eest."

Wei lootis algselt karjäärile joone alla tõmmata järgmisel aastal toimuva Tokyo suveolümpia järel, kuid mitmed vahele jäänud turniirid tähendasid, et olümpiapiletit tal enam püüda polnud võimalik.

19-aastase karjääri jooksul võitis kogenud sportlane kolm olümpiahõbedat, neli medalit MM-idelt (kolm hõbedat, üks pronks), kaks Aasia meistritiitlit ning veel mitmeid tiitlivõistluste medaleid. Wei võitis karjääri jooksul 69 erinevat turniiri ning ta valiti viiel korral maailma parimaks sulgpalluriks.