Uskumatu käik: Lõuna- ja Põhja-Korea pidid kohtuma MM-i veerandfinaalis, kuid mängust loobuti ja edasi poolfinaali mindi ühendvõistkonnaga

 (20)
Lõuna- ja Põhja-Korea moodustasid poole turniiri pealt ühendnaiskonna.
Lõuna- ja Põhja-Korea moodustasid poole turniiri pealt ühendnaiskonna.Foto: Jonas Ekströmer/TT, TT NEWS AGENCY/Scanpix

Rootsis Halmstadis toimuval lauatennise võistkondlikul MM-il sai näha kummalist olukorda, kui veerandfinaalis pidid vastamisi minema Lõuna- ja Põhja-Korea. Kohtumine jäi aga ära, kuna võistkonnad said kokkuleppele ning moodustasid ühendnaiskonna, mis liikus seejärel edasi poolfinaali.

Poolfinaalis kohtub Korea ühendnaiskond Jaapaniga, kes alistas 3:0 Ukraina. Teises poolfinaalis mängib kindlasti Hiina, kes ootab vastast paarist Hong Kong – Rumeenia.

Lauatennise MM-il mängis viimati Korea ühendnaiskond 1991. aastal. Jaapanis toimunud turniiril võitis Korea lõpuks ka kuldmedali, kui finaalis üllatati suursoosikuks olnud Hiinat.

“Kui ma teatasin alaliidu juhtkonnale, et Korea soovib jätkata ühendnaiskonnana, siis kõik aplodeerisid. See oli ajalooline samm ning kõik näitasid sellele toetust,“ sõnas Rahvusvahelise Lauatenniseliidu president Thomas Weikert ametlikus pressiteates.

Lõuna-Korea naiskond jõudis MM-il otse veerandfinaali, kui oma alagrupis võideti kõik viis kohtumist. Põhja-Korea jäi oma alagrupis teiseks ning nii tuli neil mängida ka kaheksandikfinaalis, kus alistati 3:0 Venemaa.