USA meediakanal nimetas Margus Hunti kolledžijalgpalli "friigiks"!

 (27)
Margus Hunt
Foto: Siim Lõvi

USA meediakanali CBS spordireporter Bruce Feldman koostas igaaastase kolledžijalgpallurite "friikide nimekirja", kellelt peagi profiliigas NFL mehetegusid oodata võib.

Esikohale paigutaski kolumnist Margus Hundi, keda mees kirjeldab kui Playstationi mängu imelooma.

Kolumnist kirjutab:
203 sentimeetrit, 127 kilogrammi, 210 sentimeetrise käeulatusega. Hoolimata oma pikkadest kätest suudab ta 100 kilo 35 korda rinnalt suruda ning tema treener Dave Wollmani sõnul kasvab see arv NFLi treeninglaagris 45ni ja 36 meetrit läbib mees 4,6 sekundiga. Mehe rekord rinnalt on 175 kilogrammi. "Ta on nii võimas!" lausus peatreener. "Sellisel kehal sellised näitajad, see on hämmastav!"

Eestlane on talent. Ta võitis kuldmedalid 2006. aasta juunioride MMil nii kuulitõukes kui kettaheites. Ta ei tulnud Dallasesse Ameerika jalgpalli mängima, vaid Wollmani käe all kergejõustiklaseks treenima. Kuid sellise keha ja tulemuste juures arvas treener, et mees sobib ka Ameerika jalgpalli meeskonda.

Wollman on treeninud 19 olümpialast ning Hundist saab tema nimel 20. Siiski proovib Hunt tuleval aastal NFLiga liituda ning jätab selleks ajaks kergejõustiku kõrvale. "Mind kutsuti kodumaal selle otsuse pärast reeturiks, kuna hakkasin mingi lollaka spordiga tegelema. Aga hoolimata kõigest, on Eesti alati mu kodumaa," lausus Hunt ise.

Treener on ühtlasi kindel, et Hunt jõuab profiliigasse NFL. Sama meelt on ka CBS Sport ise, kes on Hundi paigutanud tuleva aasta draftiklassi 21. numbriks, seejuures positsiooni järgi (Defensive End) on eestlane paremuselt kolmas.