Uisuliidu juht ei kommenteeri Glebova MMile saatmist

 (73)
Jelena Glebova
AP/Scanpix

Eesti Uisuliidu peasekretär Gunnar Kuura ei soovinud kommenteerida juhatuse otsust, mille põhjal saadetakse Eesti meistri Gerli Liinamäe asemel maailmameistrivõistlustele Jelena Glebova.

Kuigi Glebova jäi Eesti iluuisutamise meistrivõistlustel alles kolmandaks ja sai taliuniversiaadil tagasihoidliku punktisummaga (127,87) seitsmenda koha, eelistati teda 15-aastasele Gerli Liinamäele, kes saavutas hiljutisel EMil 133,73 punktiga 13. koha.

Eesti Uisuliidu peasekretär keeldus kommentaaridest. "Kas te olete pressiteate saanud? Seal on kõik kirjas. Ma ei soovi Glebova saatmist kommenteerida, sest see on juhatuse otsus. Sellest võidakse valesti aru saada," rääkis Kuura Delfi Spordile.

Eesti Uisuliit põhjendas Glebova eelistamist Liinamäele oma pressiteates järgmiselt:

1. Vahe juunioride ja seenioride maailmameistrivõistluste vahel on liiga väike, et juunioride maailmameistrivõistlustest osa võtnud sportlastel jääks piisavalt aega taastumiseks, seeniori taseme kavadele ümberlülitamiseks ja ettevalmistamiseks. Väga lühikeseks jääb aklimatiseerumine ja ajavahega kohanemine, mõlemad sihtkohad on 9-tunnise ajavahega.

2. Uisuliit on seisukohal, et kõige üldisemas mõttes tuleks võimalusel juuniori vanuses sportlastel eelkõige panustada juunioride MMile.

3. Esitades Jelena Glebova täiskasvanute MMi osalejaks arvestab Eesti Uisuliit tema kogemusi ja varasemaid tulemusi.


Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.