TUBLI: suurepäraselt lasknud Reena Pärnat ületas isegi meeste rekordi!

 (5)
TUBLI: suurepäraselt lasknud Reena Pärnat ületas isegi meeste rekordi!
Reena PärnatFoto: Eesti Vibuliit

Äsja Rio de Janeirost naasnud Reena Pärnat püstitas täna Järvakandis 2 uut Eesti rekordit. 70 meetri distantsilt lasi Pärnat 332 silma, ületades 2 punktiga 2012. aastast Anneli Preimanni nimele kuulunud rekordit. Samuti püstitas ta Eesti rekordi 72 noole arvestuses - 652 silma (eelmine rekord 645 kuulus samuti Preimannile.

Pärnat parandas oma isiklikku rekordit 9 silmaga. Tegemist märkimisväärse saavutusega, sest tegemist on Eesti kõigi aegade parima sportvibu tulemusega, meeste rekord on 651 silma. Pärnat naases alles üleeile õhtul 2-nädalaselt Rio de Janeiro võistlus- ja treeningreisilt.

"Olemegi hooaja teise poole pühendanud just eelringide parandamisele. Selleks, et duellides oleks paremad vastased. Eelmisel hooajal oli eelringi laskmine minu nõrk külg," kommenteeris Reena Pärnat. „Tegelikult oli täna hommikul väga raske tõusta ja reisiväsimusest ning ajavahest üle olla. Mul on hea meel, et ennast tagant sundisin," lisas värske rekordiomanik. Treener Raul Kivilo: "Riosse võistlema minek oli õige otsus ja on näha, et mõjus hästi."

Sportvibu naistest jagasid Pärnatiga poodiumit Anete Kreicberga Lätist ja Laura Nurmsalu. Sportvibu meestest võitis Tanel Kaasik.