Tartu Spordiakadeemia jätkab uuel hooajal 25 sportlasega


Kärolin Varblane
Kärolin VarblaneFoto: Sander Maasing

Tartu Spordiliidu juhatus ja Eesti Olümpiakomitee otsustasid Tartu Spordiakadeemia plaanid järgmiseks hooajaks. Eelmisel aastal rajatud akadeemia jätkab 2015./2016. õppeaastal 25 sportlasega, kaheksale vabale kohale tuleb konkurss.

"Mul on väga hea meel, et meie koostööprojekt Eesti Olümpiakomiteega on nii edukalt teostunud ja noortele tipptasemel sportlastele on loodud Tartus head võimalused treeninguks," rõõmustab Tartu abilinnapea Tiia Teppan.

Akadeemia nimekirja lisandub uuel hooajal 5 uut ning vabaneb 3 kohta, vabadele kohtadele korraldatakse konkurss. Tartu Spordiakadeemia õppurid peavad üldjuhul õppima Tartus, erandjuhtudel võetakse vastu ka Nõo, Lähte ja Ülenurme gümnaasiumi õpilasi.

Spordiakadeemiasse valitud 20-st sportlasest kuus õpib kõrgkoolis, 13 gümnaasiumis ja üks IX klassis. Akadeemial on koostöölepingud 16 spordiklubi treeneriga, keda tasustatakse hommikuste treeningute eest.

Praegu on Tartu Spordiakadeemias järgmised sportlased:

Kõrgkooli tase:
* Hardo Toots, maadlus
* Andre Seppa, judo
* Kaia Soosaar, kergejõustik
* Kati Tammjärv, suusatamine
* Markus Ellisaar, kergejõustik
* Kristjan Rosenberg, kergejõustik

Seotud lood:

Gümnaasiumi tase:
* Ruslan Eskov, vehklemine
* Sander Ludvig, judo
* Mattias Kuusik, judo
* Marit Jukk, kergejõustik
* Hans-Christian Hausenberg, kergejõustik
* Kaspar Erik Puusepp, korvpall
* Kadri Uiga, korvpall
* Heiko Zoober, sulgpall
* Mihkel Laanes, sulgpall
* Sale Liis Teesalu, sulgpall
* Karl Johann Luht, ujumine
* Kregor Zirk, ujumine
* Kärolin Varblane, jalgrattasport
* Mari-Liis Mõttus, jalgrattasport

Erikokkulepped sportlaste toetatud õppimise kohta on sõlmitud 9 gümnaasiumiga (7 Tartu kooli, Lähte ja Ülenurme gümnaasiumid) ja 3 kõrgkooliga (Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja Tartu Kõrgem Sõjakool).

Hommikusteks treeninguteks kasutab Tartu Spordiakadeemia tasuta seitset Tartu linna ja spordiklubide spordirajatist. Tööpäeviti toitlustab sportlasi lõunal kaheksa toitlustuskohta. Sportlastel on õigus kasutada Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiiniteenuseid õppeaasta jooksul 400 euro ulatuses. Hiljuti liitus projektiga ka Aura Veekeskus, kes pakub sportlastele võimalust käia hommikuti ja nädalavahetustel tasuta ujumas.

Tartu Spordiakadeemia alustas EOK, Tartu linna ja Tartu Spordiliidu koostööprojektina 6. oktoobril 2014. Akadeemia tegevuses osaleb mitu osapoolt: Tartu linn, Eesti Olümpiakomitee, Tartu Ülikooli Kliinikum, Tartu linna haridusasutused, spordiklubid, sportlased ja treenerid. Spordiakadeemiat juhib Tartu Spordiliit, projektijuht on Pille Tali.