Tapetud Reeva Steenkampi ema: Pistorius oleks varem või hiljem kellegi maha lasknud

 (22)
Oscar Pistorius
Oscar Pistorius AFP

Tapetud Reeva Steenkampi ema June Steenkamp on šokeeritud, et Lõuna-Aafrika Vabariigi tippjooksja Oscar Pistorius pääses tema tütre tapmise eest vaid 5-aastase vanglakaristusega.

June Steenkamp avalikustab oma mälestusteraamatus ("Reeva: a Mother’s Story" - tõlkes "Reeva: Ema lugu"), et tema tütar oli oma surmaööl Pistoriust maha jätmas, kirjutab ajaleht Sunday Times.

"Meie jaoks pole selles mingit kahtlust, et Reeva oli otsustanud tol ööl Oscari juurest lahkuda. Tema kohvrid olid pakitud," kirjutab June novembris ilmuvas raamatus.

Reeva ema nimetab Pistoriust tujukaks, ülbeks ja omamishimuliseks inimeseks, kes oli vaimustuses tulirelvadest.

London Timesile antud intervjuus on June kindel, et Pistorius valetas kohtus, sest ta teadis väga täpselt, kes oli tulistamise ajal vannitoas.

"See oli Reeva ebaõnn, et ta kohtas teda, sest varem või hiljem oleks Pistorius kellegi maha lasknud," on ema veendunud.

Pistoriusele määratud viieaastast vanglakaristust peab June liiga leebeks: "Ma ei suuda uskuda, et teda ei mõistetud süüdi ettekavatsetud tapmises. Me ei soovinud abikaasaga mingit kättemaksu, kuid me ootasime õiglast karistust."

Lõuna-Aafrika Vabariigi kohus vabastas Pistoriuse kõige karmimast ehk ettekavatsetud mõrva süüdistusest, sest selleks puudusid piisavad tõendid. Küll aga mõistis kohus jooksukuulsuse süüdi ettekavatsemata tapmises.

Seotud lood:

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.