Tallinna Linnarogainil võttis võitjavõistkond kõik punktid

 (1)
Lauri Malsroos Linnarogaini rajal
Lauri Malsroos Linnarogaini rajalFoto: Meelis Toom

Täna toimus Ida-Tallinna, Viimsi valla ja Maardu linna territooriumil rogaini võistlus 2. Tallinna Linnarogain. Traditsiooniks saanud kevadisel võistlusel osales kokku 124 võistkonda üle 300 võistlejaga koolilastest tippsportlasteni.

Rogain on võistkondlik orienteerumine, mille eesmärgiks on kontrollaja jooksul koguda võimalikult suur punktisumma maastikule paigutatud kontrollpunktide läbimisest, kusjuures kontrollpunktide väärtus on erinev, sõltudes asukohast ja keerukusest. Võistlust peeti nii jalgsi- kui ka ratta arvestuses.

Rattaarvestuse võitis rattaorienteerumise 2014. a maailmameister Lauri Malsroos koos võistkonnakaaslase Viljar Varikuga. Võitjad suutsid 3 tunnise kontrollaja jooksul võtta kõik 50 maastikul olevat punkti, läbides kokku 50 kilomeetrit.

Parimaks jooksjate võistkonnaks oli Duncan, kuhu kuulusid endised Eesti orienteerumiskoondislased Alar Abram ja Arkki Aadli, kes läbisid 38 kilomeetrit võttes 42 kontrollpunkti.

Võistlust korraldas Eesti parim seiklusspordi võistkond ACE Adventure Team, kes valmistub juuni alguses Svaasimaal toimuvaks seiklusspordi maailmameistrivõiste katsevõistluseks Expedition Arica ja novembris Brasiilias Pantanalis peetavateks maailmameistrivõistlusteks.

Tulemused võistluse kodulehel http://linnarogain.sk100.ee/