Moskvas toimunud ühel Venemaa suurima auhinnafondiga võistlustel osales Grammofon 9. jooksus, kus oli kokku 11 hobust. Grammofoni treeneriks ja sõitjaks on igapäevaselt Tallinna hipodroomil treenerina töötav Jevgeni Ivanov, kelle sõnul oli tulemus väga hea. Hobune startis aeglaselt ja oli peale starti peaaegu viimane, aga tasapisi hakkas kohti parandama. Viimaseks kurviks tõusis ta heale positsioonile ning hakkas ohustama ka võitjat, kes osutus paraku liiga tugevaks. Jevgeni sõnul oli võitja parem ja tugevam ning tema vastu ei olnud tal võimalust, aga siiski jäi ta võistlusega väga rahule. Rahaline preemia, mille teenis hobuse omanik, tähistab Jevgeni treenerikarjääri suurimat võidusummat. Jooksu võitja aeg purustas Venemaa rekordi sel distantsil, mis oli püsinud ligi 40 aastat.

Päev varem võitis Jevgeni hobusega J.J. Allin Eesti ühe suurema auhinnafondiga võistluste ehk 4-aastaste hobuste karika Derby, kus auhinnaks oli 2600 eurot. Peale võistlust istus Jevgeni autorooli ja sõitis 14 tundi Moskvasse, kuhu jõudis hommikul kell 9, edasine on juba ajalugu. Nüüd sõidab Jevgeni juba Eestisse, et siit minna Rootsi, kus asub tema teine tall ning juba homme võistleb ta Rootsis.