Tallinn International Horse Show'st võtavad osa 14 riigi ratsanikud

 (1)
Gunnar Klettenberg,international horseshow 2008
Foto: Ilmar Saabas

Tänaseks on end Tallinn International Horse Show-le registreerinud 14 riigi sportlased, kelle seas leiab nii meie naaberriikide esindajaid, kui ka kaugemalt kohale tulevaid sportlasi. Kokku 83 ratsanikku 150 hobusel.

Tänavusest suursündmusest, mis leiab aset 18.-21. märtsil Saku Suurhallis, võtavad osa Eesti, Soome, Rootsi, Läti, Leedu, Valgevene, Venemaa, Poola, Suurbritannia, Saksamaa, Türgi, Iirimaa, Holland ja Norra sportlased.

Eesti Ratsaspordi Liidu spordidirektori Riina Pilli sõnul võistleb suurem osa meie liiga sportlastest enne Tallinnasse tulekut Varssavis toimuval MK etapil, kust koguvad viimaseid punkte enne Eestis peetavat finaali.

„Praegu on meie sõitjatest nii Rein Pillil kui ka Tiit Kivisillal väga head šansid esikolmikusse jõudmiseks, mis muudab võistluse kodupubliku jaoks kindlasti väga põnevaks," ütles Pill.

Tema sõnul toimub tänavuse FEI MK takistussõidu finaal 14.-18. aprillil Genfis.

Eestit esindab FEI Maailma Karika Kesk-Euroopa finaalsõitudes kogu takistussõidukoondis koosseisus Rein Pill, Gunnar Klettenberg, Tiit Kivisild, Hanno Ellermann ja Urmas Raag.

Lisaks koondislastele teevad eestlastest Maailma Karika sõitudes kaasa ka Heiki Vatsel, Andres Treve, Katrin Pill, Andrus Kallaste, Andres Udeküll, Margit Mägi, Triin Bergmann, Rainer Hõim ja Marin Varblane.

Kokku osaleb Tallinn International Horse Show'l 25 Eesti ratsanikku 47 hobusel.

Lisaks FEI takistussõidu MK  Kesk-Euroopa liiga finaalile leiab tänavuse suurürituse ajal aset ka esimest korda Eestis sisetingimustes peetav rahvusvahelisel tasemel koolisõiduvõistlus.