EMi esimene medalikomplekt jagati meesjuunioride konkurentsis, kus kolmikvõit läks Venemaale. Euroopa meistiks tuli Roman Vasin ajaga 54.53, hõbeda sai Zhorzh Basõk 55.03 ning pronksi Nikita Mandrik 55.13. Naisjuunioridest tuli meistriks Stefania Shamshurian Venemaalt tulemusega 1:03.52, hõbeda sai Natalie Grabmullerova Tšehhist 1:06.08 ja pronksi Ksenia Belkina Venemaalt 1:07.43.

Meeste konkurentsis triumfeerisid samuti Venemaa sportlased, kellele kuulus koguni neli paremat kohta. Euroopa meistriks tuli kahekordne talitriatloni maailmameister Pavel Andrejev ajaga 1:28.31, hõbeda sai Maxim Kuzmin 1:28.47 ja pronksi juba pisut suurema vahega Dmitri Bregeda 1:30.10. "Jooksu lõpetasin kolmandana, rattarajal olin koos Maximiga teisel positsioonil. Liidriks läksin suusarajal. Olen heas vormis. Treenisime 8 päeva koos Maxim Kuzmini ja Jevgeni Kirilloviga (4. koht) Otepääl. Parim võistluste korraldus seni, kus olen käinud. Talitriatloniga tegelen kuus aastat, varem olin suusataja," rääkis Euroopa meister Andrejev.

"Sain rattal kiire tempo üles. Kihutasin Tähtvere trepi kõrvalt esimesel ringil nii, et sõitsin vastu posti ja kukkusin. Ratta lenks läks kõveraks. Ei saanud enam head rütmi kätte, kuid sain ägeda kogemuse talitriatlonist," võttis Allan Oras oma sõidu rõõmsalt kokku (aeg 1:41.24).

Naistest tuli Euroopa meistriks mullune MMi pronksivõitja Borghild Lovset Norrast ajaga 1:28.31, hõbeda sai mullune maailmameister Helena Erbenova Tšehhist 1:42.02 ja pronksi Norra triatleet Elisabeth Sveumiel 1:42.54. "Sain Erbenovast mööda esimesl rattaringil. Olin varem rattur, kolm aastat tegelen talitriatloniga," kostis vastne Euroopa meister Lovset. Eesti naistest võistles eliidiga koos laskesuusataja Eveli Saue. "Uus ja põnev kogemus," kostis 10. kohaga lõpetanud Saue. Tema aeg 1:52.13.

U23 meeste kolmikvõit läks samuti Venemaale. Euroopa meistriks tuli Viktor Kuznetsov ajaga 1:31.28, hõbemedali sai Pavel Jakimov 1:31.52 ja pronksi Dmitri Koltsov 1:35.20. Eestlastest oli parim 4. koha saanud 2012. aasta Eesti meister talitriatlonis Sander Linnus 1:37.18. "Püsisin rattarajal kolmandal kohal, suusarajal kiskusid jalad krampi ja Koltsov sai must mööda," sõnas Linnus. U23 naistest tuli EM meistriks Tatjana Bregeda Venemaalt 1:51.22, hõbeda sai Margarita Ovsjannikova Venemaalt 1:53.18 ja pronksi Ilaria Titone Itaaliast 2:13.45.

Teatetiime oli rajal 8, riikidevahelise konkurentsis võitis EM tiili Venemaa tiim: Tatjana Cachorina, Maxim Kuzmin, Olga Parhinenko, Pavel Andrejev 2:22.13, hõbedale tuli Norra 2:22.30, pronksi pälvis Tšehhi 2:29.40. Eesti parim tiim Sandra Scmidt, Indrek Teppo, Eveli Saue, Sander Linnus jäi kuuendaks.

Vanusegruppide arvestuses said Eesti triateleedid kokku 8 meistrimedalit: 16-19 Mihkel Kalja, 16-19 Sirje Lepik, 35-39 Inge Kool, 40-44 Anu Sulbi, 40-44 Andres Kulbin, 45-49 Urmas Utar, 50-54 Eha Lehtoja, 60-64 Kaarel Schmidt.

Igamehe triatloni võitis Uku Vislapuu Võrust.

"Äsjane Tartus toimunud talitriatloni EM kinnitas, et suudame korraldada heal tasemel rahvusvahelisi võistlusi. See lisab usku, et saame tulevikus Eestis korraldada ka suvise triatloni maailma karikavõistluste etapi. Ja loomulikult rõõmustab erinevate vanusegruppide EM medalistide hulk eestlaste seas," sõnas triatloniliidu president Margus Lepik.

ETL ja TriSmile koostöös korraldatud EM-il oli võistlejaid kokku üle 180.