Takistussõidu Kesk-Euroopa liiga finaal jääb koroonaviiruse tõttu ära


Takistussõidu Kesk-Euroopa liiga finaal jääb koroonaviiruse tõttu ära
Koroonaviirus maailma pea peale pööranud. (Foto on illustratiivne)Foto: John Nacion/starmaxinc.com, Starmax/PA Images

12.—15. märtsini Varssavis toimuma pidanud takistussõidu Kesk-Euroopa liiga finaal jääb koroonaviiruse leviku tõttu Poolas ära.

„Poolas valitseva epidemioloogilise olukorra tõttu on Cavaliada Varssavi CSI3*-W LF ja CSI1* võistlus tühistatud,“ kirjutasid võistluse korraldajad.

„Otsust, võistlus ära jätta, oli meie jaoks väga raske teha. Meid ajendas seda tegema mure kõigi tervise ja ohutuse pärast. Kuna tegemist on rahvusvahelise võistlusega, võib see riske veelgi suurendada. Kahjuks on sisehooaeg varsti lõppemas, seega pole võimalust võistlust edasi lükata,“ teatati kirjas.

Eesti ratsanikest pidi võistlusel osalema Gunnar Klettenberg. Kesk-Euroopa liiga finaalis pidid selguma ratsanikud, kes pääsevad takistussõidu maailmakarika finaali Las Vegasesse. Hetkel pole MK-finaali korraldajad veel võistluse ärajätmisest teatanud.

Kesk-Euroopa liiga põhjaregiooni liidrikohal on hetkel on Paul Argus, kellel on kogutud 73 punkti. Teisel kohal on sama punktide arvuga lätlane Kristaps Neretnieks. Kolmandat kohta hoiab Venemaa ratsanik Egor Shchibrik 57 punktiga. Hetkel puudub info, kuidas jagatakse MK-finaali kohad, kui meie liiga finaali ei toimu. Reeglite järgi pidid saama meie liigast kohad maailmakarika finaali edetabeli kolm esimest sportlast.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!