Teatetriatlonis võisteldi Rahvusvahelise Triatloni Liidu (ITU) poolt kinnitatud võistlusformaadis, kus 4-liikmelise võistkonna iga liige järjekorras naine-mees-naine-mees läbis triatlonidistantsi 0,3 km ujumist + 8 km jalgrattasõitu + 2 km jooksu. Võistlustulle asus 12 võistkonda.

2011. aasta tiitlit kaitses Tabasalu triatloniklubi I võistkond koosseisus Laura Kallas, Siim Kauge, Alma Sarapuu ja Hans Korman. TTK I võistkond oli liidrikohal stardist finišini, lõpetades koguajaga 1:51.17. Teise koha ja Eesti meistrivõistluste hõbemedalid võitis Tabasalu triatloniklubi II võistkond koosseisus Rahel Kallas, Margus Heintalu, Sirlet Viilas ja Lauri Otsmaa, koguajaga 1:59.09.
Pronksmedalid võitis klubi TriSmile koosseisus Liisa Kull, Silver Mikk, Liis-Grete Arro ja Priit Ailt koguajaga 1:59.46.

Teatetriatloni meistrivõistlused korraldati Eestimaal teist korda. Korraldajaklubil TriSmile-il õnnestus igati tõestada, et teatetriatlon on väga vaatemänguline ja väärib kohta olümpiamängude programmis. Seni on olümpiamängudel kavas vaid triatloni individuaalvõistlus (distantsil 1,5km ujumist - 40km rattasõitu - 10km jooksu), kuid ITU teeb selle nimel kõvasti tööd, et teatetriatlon jõuaks 2016. aastal olümpiale.

Melliste triatloni individuaalvõistlustel, ETL karikasarja I etapil võisteldi kolmel distantsil:
lapsed - 0,15 km ujumist, 4 km ratast, 1km jooksu
noored B, harrastajad - 0,3 km ujumist, 10 km ratast, 2,5 km jooksu
eliit, noored A, juuniorid, veteranid - 0,5 km ujumist, 20 km ratast, 5 km jooksu

Põhidistantsil startis 113 võistlejat. Ujumisetapi läbis kõige kiiremini Priit Ailt 3-sekundilise eduga Hans Kormani ees. Rattarajal oli tuulesssõit lubatud. Liidrid alustasid väntamist 6-mehelises grupis, kuhu kuulusid lisaks Ailtile ja Kormanile veel Mart Suurkivi, Harri Sokk, Siim Holts ja Markko Etverk. Pool rattadistantsi läbiti koos, siis näitas Sokk oma võimsust ja sõitis peagrupil eest ära, saavutades rattaetapi lõpuks 30-sekundilise edu. Jooksurajal oli kiireim Hans Korman ja võitis karikasarja I etapi ajaga 53.12. Teise koha saavutas Priit Ailt ajaga 53.49 ja kolmanda 2011. aasta
karikasarja üldvõitja Mart Suurkivi ajaga 53.55.

Naiste parimad olid Kaidi Kivioja (58.07), Kairi Schmidt (1:00.04) ja Alma Sarapuu (1:03.34) ees.
Noorte- ja harrastajate distantsi võitis Cevin Anders Siim ( 32.44). Kiireim neiu oli Laura Kallas (35.17). Lastedistantsil võitsid kolmes vanusekategoorias Kregor Zirk ja Marie-Elisabeth Martinson, Oskar Hanko ja Raileen Lelle, Sander Aavik ja Kirke Kool.

ETL 2012. aasta triatloni karikasarja järgmine etapp toimub 17.juunil Valgas, kus toimuvad poolpika distantsi Eesti MV eliidile ja veteranidele 1,9/90/21 ning ETL karikasarja II etapp noortele 0,4/12/3 ja