Kuna tegemist oli äsja loodud Eesti-Läti orienteerumisliiga osavõistlusega, siis osales ka arvukalt võistlejaid Lätist ja Leedust, kokku 300 orienteerujat. Rajameister Tõnis Erm oli Polli mägede püsisuusaradade baasil ette valmistanud väga huvitavad rajad, mis olid nõudlikud nii orienteerumis-, kui ka suusatehniliselt.

Laupäevasel lühirajavõistlusel oli meeste põhiklassis 5,5 km rajal kiireim Tarvo Klaasimäe (OK Ilves) ajaga 26.54, kes edestas 8 sekundiga leedulasest 1998. aasta MM-hõbedat Nerijus Šulčys't. Eesti meistrivõistluste hõbeda sai üldjärjestuses kolmas Priit Randman (Rakvere OK) ajaga 28.24 ning pronksi vanameister Raul Kudre (OK Peko) ajaga 28.54.

Naiste põhiklassis ei andnud eestlannad 4,1 km pikkusel rajal külalistele sõnaõigust, kulla võitis alles 17-aastane Daisy Kudre (OK Peko) ajaga 22.01, hõbeda Piibe Tammemäe (OK Orvand) 23.01 ning pronksi Maret Vaher (OK Kobras) 24.58. Juunioridest tulid Eesti meistriteks lühirajal Teele Randman ja Asso Kesaväli (mõlemad Rakvere OK).

Pühapäevane tavarajavõistlus peeti 17-kraadises pakases ja päikesepaistes. Meeste põhiklassi 13 km pikkusel rajal pidi Eesti meistriks tulnud Even Toomas (OK Peko) tunnistama leedulase Regimantas Kavaliauskase 11-sekundilist paremust. Ajad vastavalt 64.47 ja 64.58. Eesti meistrivõistluste hõbeda ja pronksi võitsid Tarvo Klaasimäe (OK Ilves) ajaga 67.13 ja Tiit Toomas (OK Peko) ajaga 68.09.

Naiste põhiklassis pani ennast jälle kord maksma 1994. aasta sama distantsi MM-pronks Maret Vaher (OK Kobras), kelle ülekaal konkurentide ees oli 8,8 km pikkusel rajal mäekõrgune. Oma 115. medali orienteerumise Eesti meistrivõistlustel põhiklassis võitis ta ajaga 59.59. Hõbemedali teenis
Daisy Kudre (OK Peko) ajaga 63.25 ning pronksi Heleri Kivil (LSF PT) ajaga 69.01.
Juunioridest tulid tavarajal Eesti meistriteks Kerstin Uiboupin (OK Võru) ja Sander Linnus (OK Peko).

Märtsis ootavad orienteerujaid veel ees Eesti meistrivõistlused märketeatesuusatamises ning MM-võistlused Rootsis, kus on oodata koguni 35 riigi koondiste osavõttu, mis on kõigi aegade suurim näitaja.