Südameprobleemid sundisid suusaorienteeruja Daisy Kudre hooaja lõpetama


Doris Kudre, Daisy Kudre ja Evely Kaasiku
Doris Kudre, Daisy Kudre ja Evely KaasikuFoto: Raul Kudre

Teisipäeval algavad Norras Hamaris nädala lõpuni kestvad suusaorienteerumise maailmameistrivõistlused. Pikalt tervisehädadega maadelnud koondise esinumber Daisy Kudre jättis vahetult enne MM-i hooaja pooleli, kuna uuringud näitasid võimalikku südamelihase põletikku.

„Hetkel veel puudub diagnoos ja ma ei taha etteruttavalt miskit kindlat väita, kuid olukord on selline, et suvel/sügisel põetud ja mitte täielikult välja ravitud viirushaigusele järgnenud treeningud ja võistlused on teinud mu südamele liiga. Sellest tulenevalt on ainuõige lahendus hooaeg lõpetada,” kirjutas Kudre oma blogis.

Koos täiskasvanute MM-iga on Norras kavas ka juunioride maailmameistrivõistlused ning noorte Euroopa meistrivõistlused.

Võistluspaigas Budori suusakeskuses on talve jooksul sadanud maha pea 2 meetrit lund, mis on võimaldanud lumesaanidega sisse ajada 90 km jagu spetsiaalseid kitsaid suusaradu suure maa-ala peale. Võistlejaid ootavad ees suurte kõrguste vahega ja hõreda metsaga nõlvamaastikud.

Esimese võistlusena on teisipäeval (Eesti aja järgi kell 15) kavas täiskasvanute sprinditeade, mille käigus kaheliikmelised segavõistkonnad sõidavad kumbki kolm korda 7-8 minutilisi (1,5-1,7 km) etappe. Startijateks on naised ning finišeerimise au jääb meestele. Eesti võistkonnas sõidavad Piret Pärnik ning Even Toomas (mõlemad Värska OK Peko).