Skandaal Rootsis: koroonaviiruse sümptomitega sportlasi sunniti mängima

 (5)
Skandaal Rootsis: koroonaviiruse sümptomitega sportlasi sunniti mängima
Anna Wijk.Foto: Imago Sport / Scanpix

Rootsi saalihoki meistrivõistlused on nüüdseks küll peatatud, aga enne otsust said sarja juhid hakkama korraliku käkiga: taheti, et platsile läheks ka koroonaviiruse kahtlusega pallurid.

Tugevuselt teises liiga võistkonna Lulea üks mängija tundis ennast esmaspäevast saati halvasti ja tema sümptomid sarnanesid koroonaviirusega nakatunud inimese omadele. Mõni päev hiljem jäi haigeks ka teine mängija.

"Ainus asi, mis meile liiga poolt öeldi, et peame ikkagi laupäevaks kohale minema ja mängima. See on halastamatu ja skandaalne käitumine," ütles Lulea peatreener Pär Johannson Aftonbladetile.

Lõpuks lahendasid olukorra vastasvõistkonna Gimonäsi juhid - nad lihtsalt ei lubanud Lulea palluritel saali tulla.

Alaliidu juhid olid kangekaelsed ka kõrgliigas kaasa lööva Daleni klubiga.

"Meile öeldi, et kui me Helsingborgi ei sõida ja platsile ei tule, võib meid oodata esiliigasse kukkumine. Ka teisele klubile edastati selline sõnum," rääkis Daleni juhendaja Urban Karlsson. Dalen kaotas Helsingborgile 4:5.

Kriitline oli ka neljal korral maailma parimaks naissaalihokimängijaks valitud Anna Wijk.

"Piinlik. Alaliit oleks pidanud hooaja peatamise otsuse vastu võtma juba reedel. Täiesti haige, et nad panid meid ohtu. Armastan saalihokit, aga olen meie juhtide käitumises väga pettunud," pahandas Wijk.

Rootsi saalihokiliidu juht Magnus Nilsson ütles, et kas alaliit käitus õigesti või valesti, saab hinnata alles mõne aja pärast.

"Meie eesmärk oli pidada võimalikult palju mänge. Otsus polnud lihtne, aga käitumist ametlike juhiste põhjal," kaitses ta alaliidu tegutsemist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!