Siim Rast püstitas kaks Eesti rekordit

 (8)
Siim Rast
Siim RastFoto: Facebook / Siim Rast

Möödunud nädalavahetusel Tartus peetud Eesti meistrivõistlustel klassikalises jõutõstmises kaitses oma eelmise aasta absoluutvõitu edukalt üliraskekaallane Siim Rast tulemusega 898 kg, püstitades ühtlasi uue rahvusrekordi nii lamades surumises (232,5 kg) kui ka kükis (335,5 kg).

"Selleks korraks siis hooaaeg läbi. Suutsin kaitsta oma eelmise aasta absoluutset meistritiitlit kolmevõistluses. Tulemuses olen natuke pettunud, aga elu läheb edasi ja juba kevadel Tartus toimuval EM-il tahan anda kõigile lahingu," teatas Rast Facebookis.

"Võistluse parimad katsed siis 335,5 kg kükis, mis on ka uus Eesti rekord. Surumine 232,5 kg, mis on samuti uus rekord. Ja enda viimase aja trumpalal jõutõmbes piirdusin algraskusega 330 kg. Tõmbasin ka kahel katsel 342,5 ära, aga kahjuks ebakorrektselt ja katseid ära ei loetud. Seega kogusummas 898 kg, mis ei ole küll kehva, aga eesmärgid olid oluliselt suuremad," lisas Rast.

Absoluutarvestuses teine ja juunioride hulgas oli parim -105 kg kehakaalukategoorias võidutsenud 2015. aasta juunioride maailmameister Alex-Edward Raus tulemusega 757,5 kg. Absoluutarvestuse kolmas oli -74 kehakaalukategoorias võidutsenud Aimar Kuusnõmm kogusummaga 642,5 kiloga.

Naiste arvestuses tuli esmakordselt absoluutseks Eesti meistriks veel juunioride vanuseklassi kuuluv Kädy Kampus (-57), alistades tihedas duellis Marianna Bogdanova. Kädy võidutses kogusummaga 330,5 kg Marianna 315 kg vastu. Marianna püstitas Eesti rekordi kükis 120 kilogrammiga. Kädy omakorda lamades surumises ja jõutõmbes vastavalt 70 ja 145,5 kilogrammiga.