Viimase kuue aasta jooksul esmakordselt play-offi pääsenud Penguinsi kaks ülejäänud väravat viskasid Jordan Staal ja Sergei Gontšar, kuid Idakonverentsi veerandfinaali avamängu valitsesid täielikult Ottawa mängijad.

Andrej Meszarosi, Chris Kelly ja Tom Preissingi väravatest asus Senators 3:0 juhtima. Kui viimasel kolmandikul juhtis Senators juba 6:1, vahetati selleks ajaks 30 pealeviset tõrjunud Penguinsi puurivaht Marc-Andre Fleury välja Jocelyn Thibaulti vastu. Nelja võiduni mängitava seeria teine kohtumine on laupäeval Ottawas.

Patrick Rissmilleri värav teisel lisaajal kindlustas San Jose Sharksile Läänekonverentsi play-off seerias 5:4 võidu Nashville Predatorsi üle.

San Jose juhtis mängu normaalajal juba 4:2, kuid Predators suutis viimase 7 minutiga kaks väravat visata ja mängu lisaajale viia. Sharksi suurim väravakütt Jonathan Cheechoo sai selles kohtumises põlvevigastuse.

Anaheim Ducks võitis Minnesota Wildi 0:1 kaotusseisust 2:1. Teemu Selänne viigistas teisel kolmandikul, Ducksi võiduvärava viskas Dustin Penner 5.20 enne normaalaja lõppu.