Saksamaa spordilegend kaotas võitluse koroonaviirusele

 (44)
Saksamaa spordilegend kaotas võitluse koroonaviirusele
Dieter Hofmannimago images/Schreyer via www.imago-images.de

Möödunud pühapäeval suri 79-aastaselt koroonaviiruse tagajärjel sakslasest võimlemistreener Dieter Hofmann.

Kolm nädalat viirusega võidelnud Hofmann suri Freiburgi ülikooli kliinikumis. Mõned nädalad enne siitilmast lahkumist oli sakslane suusatamas Šveitsis, kus tal koroonaviirus avastati. Seejärel viidi ta Freiburgi intensiivravi osakonda, vahendas sakslaste MDR Sachsen.

Hofmanni peetakse üheks läbi aegade edukaimaks Saksamaa võimlemistreeneriks. Tema hoolealused võitsid aastate jooksul suurvõistlustelt kokku 52 medalit. 1988. aasta Souli olümpiamängudel saavutas Saksamaa Demokraatlik Vabariik võistkondlikus arvestuses Nõukogude Liidu järel teise koha. Lisaks võitsid individuaalarvestuses samal olümpial medaleid Holger Behrendt (kuld ja pronks), Sylvio Kroll (hõbe) ja Sven Tippelt (kaks pronksi).

Hofmann oli ühtlasi viimane SDV võimlemiskoondise peatreener. Berliini müüri langemise järel 1989. aastal kolis ta Šveitsi, kus ta asutas võimlemiskeskuse.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!